banner461

Kapadokya'da "Arzu ile Kamber'in Şahitliğinde" Nikah Töreni

Türkiye'nin peribacaları ile ünlü turizm merkezi Kapadokya'daki efsane aşıklar Arzu ile Kamber'in diyarı Çat kasabasında bir çiftin nikahı kıyıldı.

banner503
05 Temmuz 2017 Çarşamba 21:31

banner143
banner134
Günümüze kadar gelen çeşitli rivayetlere göre Masalsı nitelikler taşıyan Arzu ile Kamber öyküsünün yaşandığı Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Çat kasabasın da Emine Yücel ile Cem Karakulak çiftinin nikahlarını Çat Belediye Başkanı Kamil Duru kıydı.

Köklü tarihi değerlerinin yanı sıra eşsiz güzellikteki peribacaları, kayalara oyulu güvercinlikleri , muhteşem manzarası ve vadileri ile ünlü Çat kasabası, hayatlarını birleştirmek isteyen genç çiftlerin nikah törenlerine de ev sahipliği yaparken, Emine Yücel ile Cem Karakulak çifti de bu özel günlerini unutulmaz kılmak için Nevşehir'in Çat beldesinde bulunan Arzu ile Kamber öyküsünün yaşandığı vadide nikah törenlerini gerçekleştirdi. 

Çiftin nikahları, efsane aşıklar diyarı Çat Kasabasındaki vadide ailelerinin ve arkadaşlarının katılımı ile Çat Belediye Başkanı Kamil Duru tarafından kıyıldı. 

Nikah töreninden önce konuşan Başkan Duru, genç çiftlerin nikahlarını kıymadan önce tebrik ederek, vermiş oldukları kararın kendileri ve aileleri için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Nikahın kıyıldığı bölgenin Kapadokya'nın en güzel vadilerinden biri olduğunu kaydeden Duru, "Nikahımız özel bir nikah, yerimiz özel bir mekan, şahitlerimiz de özel. Mutluluğun, barışın, güvenin sembolü olan güvercinlerle, efsane aşıklar Arzu ile Kamber'in şahitliğinde genç çiftlerimizin nikahlarını kıydık.Çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum." dedi. 

Emine Karakulak da nikah törenin ardından Kapadokya'nın en gözde yerlerinden biri olan Çat kasabasında ki bu aşıklar mekanında nikahlarının kıyılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 

Bu özel günlerini özel bir yer olan efsane aşıklar Arzu ile Kamber'in ölümsüzleştiği mekanda gerçekleşmesini istediklerini kaydeden Karakulak, "Kapadokya'da Çat kasabasının en gözde yerlerinden birinde özel bir şey olsun istedik. Daha önce yapılmış bir düğün yoktu burada. Ben de bu özel mekanda nikahımızın olmasını uygun gördüm" diye konuştu. 

Cem Karakulak ise, "Dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesi de burası. Nikahımızın bu efsane aşıklar Vadisi'nde olması da özel günümüze daha da bir özellik kattı, çok mutluyum. Bu nikahın bize ve dünya barışına uğur getirmesini diliyoruz" dedi. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.