banner461

Kapadokya'da Çarpık Yapılaşmaya İzin Yok!

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgesinde Nevşehir merkeze bağlı Göreme Beldesinde, peri bacalarının bitişiğinde bulunan konut ve ticaret amaçlı yapılan inşaatın yıkımına başlandı.

banner15
Kapadokya'da Çarpık Yapılaşmaya İzin Yok!
14 Şubat 2019 Perşembe 17:24

banner143
banner134

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgesinde Nevşehir merkeze bağlı Göreme Beldesinde, peri bacalarının bitişiğinde bulunan konut ve ticaret amaçlı yapılan inşaatın yıkımına, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından karar verildi. Karar doğrultusunda inşaatın yıkımına başlandı.

Kapadokya Sahipsiz Değildir!

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, “Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun, kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği kararına istinaden, Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır” dedi.

Bu kapsamda, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan komisyonla Kapadokya bölgesinde çok hızlı bir şekilde incelemelerin yapılarak, tespit edilen kaçak ya da çarpık yapılarla ilgili kararların da aynı hızla alınarak uygulamaya konulacağınısöyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.