banner461
banner195

Kapadokya da ki İnşaatlar İçin Başlatılan İmza Kampanyası 5300 Kişiyi Buldu

İlk kez FİB Haber Merkezinden Yerel ve Ulusal basın kanalıyla kamuoyuna duyurduğumuz ve Gerek Bölge ve gerekse Ülke genelinde büyük tepki toplayan Kapadokya da ki tahribatlar adına inşaatların durdurulması adına başlatılan imza kampanyası büyük ilgi görüyor.

Kapadokya da ki İnşaatlar İçin Başlatılan İmza Kampanyası 5300 Kişiyi Buldu
03 Aralık 2012 Pazartesi 17:06

banner143
banner134

 Kapadokya’ya zarar veren inşaatların durdurulması için başlatılan imza kampanyası 5300 kişiyi buldu. Uçhisarda bir otelin peribacaları üstüne kurduğu bina ile başlayan tepkiler gün geçtikçe büyüyor. Binanın inşaatı durdurulmasına rağmen bölgedeki diğer zararlı yapılar için tepkiler devam ediyor.

Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay'ın konuya ilişkin önümüzdeki günlerde önemli açıklamlar yapması beklenirken,yine Kapadokya da ki bu tarih ve doğanın doğal dokusunu bozacak yapılara ilişkin ne gibi bir değişim süreci yaşanacağıda merak konusu.  Peki Siz ne düşünüyorsunuz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NECMİ UZUN - 6 yıl önce
uçhisar için göstermiş olduğunuz hassasiyete bir uçhisarli olarak teşekkür ederim. uçhisarda yapimi gerçekleşen hali sahada çok çirkin ve yerleşim yeri olacak yere yapilmiş. uçhisara yakişmiyor.
Avatar
Uçhisarlı - 6 yıl önce
fib habere sonsuz teşekkkürler.uçhisara kapadokyaya sahip çıktı nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.emeği geçenlere teşekkürler.yalnız burada osman süslü çok hatalı esas bunun üzerine ve mevlüt çoşkunun üzerine gidilmesi gerekmektedir.
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce
uchisar halkı önce yabancılara satmış oldukları evleri neden sattıklarını düşünsün.sonrada carpık bi yapılasma varsa onun kararını uchisar kasabasının halkı degil kanunlar verir.varsa bi suclu cezasını ceker.bi de aklımın ermedigi bu adamlar şimdiye kadar nerdeymiş madem uchisar elden gidiyomuşta.herkes rant peşinde uchisarın degil.