banner461
banner195

Kapadokya'da Turizmciler 9 günlük tatili bekliyor

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, 9 günlük Ramazan Bayramı Tatilini değerlendirdi.

Kapadokya'da Turizmciler 9 günlük tatili bekliyor
29 Haziran 2016 Çarşamba 05:43

banner143
banner134
Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin Türkiye'nin peri bacaları, balon turları, kayadan oyma butik otelleri, vadileri ve yer altı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya’ya, kısa bir süre de olsa canlılık getireceği belirtildi.

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz yaptığı açıklamasında, bölgedeki turistik konaklama tesislerde Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla birlikte büyük çoğunluğu yerli turist olmak üzere yüzde 60 civarında rezervasyon olduğunu söyledi.
Bölgedeki butik otel, motel, pansiyon ve diğer konaklama merkezlerinde rezervasyonların 9 günlük tatil dolayısıyla yoğunlaşmasının turizmcilere ancak günü birlik bir rahatlama sağlayacağını kaydeden Durmaz, ama genel olarak bakıldığında nefes alacak bir durum olmadığını kaydetti.

Bölgeye gelen yabancı turist sayısında yüzde 80’e varan oranda azalma meydana geldiğini ifade eden Durmaz, “Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte yerli turiste tatil fırsatı sağlandı. Bu da turistik konaklama tesislerinde doluluk oranlarının yaklaşık yüzde 60’a yükselmesini sağladı. Ama bu durum büyük sıkıntı çeken turizmci esnafını kurtarmaz. Turizmciler ve turizme yönelik iş yapan esnaf çok zor günler yaşıyor. 9 günlük rahatlama Kapadokyalı turizmciyi kurtarmaz. Bir an önce yabancı turistin tekrar bölgeye gelmesi lazım.” dedi.


Murat Şişman - Cihan

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.