banner461
banner195

Kapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyor

Kapadokya Türkiye'nin en büyük turizm fuarı EMITT 2017 de Tanıtılıyor .

Kapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyor
26 Ocak 2017 Perşembe 13:29

banner143
banner134
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 21. kez kapılarını açtı. Fuarın açılış töreni, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, UNWTO Genel Sekreteri Taleb Rifai, DRV Başkanı Norbert Fiebig, HOTREC Başkanı Susanne Klaus Winkler ve ITE Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın’ın katılımıyla yapıldı. 

Dünyanın beşinci ve bölgemizin en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT), bu yıl 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Emit turizm fuarına Kapadokya adına Nevşehir'den KAPHİB, KAPTİD, Ahiler Kalkınma Ajansı, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos, Çat, Ortahisar , Kozaklı Belediyeleri olmak üzere 10 kurum katılarak kentin ve bölgenin tanıtımında güç birliği yaparak tek ses tanıtımı yapılıyor.

Fuarın açılışına katılan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,Nevşehir eski Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Ürgüp eski Kaymakamı Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici Kapadokya standını ilk ziyaret edenler arasında yer aldılar.


Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin de (TYD) resmi ortakları arasında yer aldığı fuara bu yıl 70’i aşkın ülkeden 140 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve 84 ülkenin yer alacağı fuara, Otel İşletmeleri, Turizm İşletmeleri, Tur operatörleri, seyahat acentaları, Turizm tedarikçileri, resmi kurumlar, diplomatik temsilcilikler, etkinlik organizatörleri, akademik kurumlar ve diğer turizm faaliyetleri katılıyor. Fuarın resmi iş ortakları arasında ise Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yer alıyor.

Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlayan fuarda ziyaretçiler, “tatil” konseptinin her türü için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda alternatifle karşılaşacak.

Bu kapsamda, TYD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ve TYD üyelerinin de yer alacağı programda, Murat Ersoy katılımcılara ve ziyaretçilere turizmde kolay ve hızlı ulaşımın önünü açacak olan online satış platformunu aktaracak.


DERSİAD turizim komite başkanı ve Göreme belediye Meclis üyesi Mehmet Ali Soydemir de fuarda yer alıyor.

Hayırlısı ile birlik beraberlik içerisinde fuari mızı açtık bölgemize hayırlı olsun

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.