banner461
banner195

Kapadokya, ITB Berlin Turizm Fuarı'nda Tanıtılıyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, ITB Berlin Turizm Fuarında tanıtılıyor.

Kapadokya, ITB Berlin Turizm Fuarı'nda Tanıtılıyor
09 Mart 2016 Çarşamba 11:37

banner143
banner134
KAPTİD Kapadokya Turizm İşletmeciler Derneği, Kapadokya'nın tarihini, doğasını, yöresel lezzetlerini, gelenek-görenek ve turistik yerlerini tanıtmak amacıyla dünyanın en prestijli turizm fuarı olan ITB Berlin fuarında yerini aldı.

Fuara katılmak üzere Berlin'de bulunan KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, "Kapadokya Bölgemizi tanıtmak üzere Bu önemli fuar için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Umut ediyorum ki Berlin ITB Fuarından Kapadokya'ya güzel haberlerle geri döneriz" dedi.

Dinler açıklamasında, Kapadokya standına, Alman turizm pazarında öne çıkan Kapadokya'mızın önemli destinasyonları ile turizm çeşitlerinin tanıtımı yapılacak. Beş gün sürecek fuarın, ilk üç günü profesyonellere açık olup, son iki günü halk gününe ayrıldı. Fuar kapsamında ilgili seneye ilişkin turizm trendleri belirleniyor. Turistik ürünlerin fiyat arzına karar veriliyor. 2010 yılında Türkiye'nin konuk ülke olarak katıldığı fuarın bu yılki konuk ülkesi Maldivler oldu...

Bu tür fuarlar sayesinde Almanya ve Avrupa'dan Türkiye ve Kapadokya'ya gelen turist sayısının artacağını dile getiren Dinler, dernek olarak kendilerinin de turizm fuarlarına ellerinden geldiğince katılıp, tanıtım faaliyetlerine destek verdiklerini kaydetti.
Fuarda Kapadokya Bölgemizin önemli profosyonel rehberlerinden Ali Kaya'da yer alıyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #kapadokya

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.