banner461
banner195

Kapadokya'nın Başkenti Niğde Mi Nevşehir Mi?

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ile AK Partili Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider arasında, "Kapadokya'nın başkenti neresi?" tartışması yaşanıyor.

Kapadokya'nın Başkenti Niğde Mi Nevşehir Mi?
20 Haziran 2016 Pazartesi 23:38

banner143
banner134
CHP'li Gürer, geçtiğimiz günlerde Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri yüksek hızlı tren projesinin Kapadokya bölgesindeki tarihi dokuya zarar vereceğini söyledi.

Gürer, bu açıklaması sırasında Niğde’de bulunan Tyana antik kentini de "Kapadokya'nın başkenti" olarak tanımladı.

AK Partili Gizligider ise Gürer'in bu açıklamasına sosyal medya hesabından şöyle tepki gösterdi: " Niğde CHP Mv.nin geçtiğimiz haftaki ipe sapa gelmez, dikkat çekmeye yönelik alt yapısı ve teknik bilgisi olmayan açıklamasına cevap vermeyi gereksiz bulmuştum. Yeni bir açıklamayla 'Kapadokya'nın başkenti' gibi yeni bir hezeyanda bulunmuş...Kapadokya'nın merkezinin neresi olduğu meselesi ise geri zeka sendromu yaşamayan vasat akıldaki her dünyalının malumudur."

Bu paylaşımın ardından CHP'li Gürer ise partisinin İl Başkanlığında basın toplantısı yaparak Gizligider'e yanıt verdi. Tarihi belgelere göre Güney Kapadokya’nın başkentinin Niğde olduğunu belirten Milletvekili Gürer, Gizligider’e meydan okuyarak istediği yerde ve canlı yayında tartışmaya davet etti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkent - 2 yıl önce
Madem niğde kapadokya turistler neden nevşehir ilçelerini geziyo hiçmi kafa yok Göreme çavuşin Paşabağı zelve bunlar hep milli parka içerisinde bunu 5 bin kilometrelik mesafeden gelen yabancı turistler biliyo nevşehir KAPADOKYA