banner461
banner195

Kapadokya Takılarına Rağbet Artıyor

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyarete gelenlerin en çok tercih ettiği hediyelik ürünler arasında Bölgeye has tasarlanan takılar var.

 Kapadokya Takılarına Rağbet Artıyor
06 Haziran 2014 Cuma 18:11

banner143
banner134

 Kapadokya Takılarına Rağbet Artıyor

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyarete gelenlerin en çok tercih ettiği hediyelik ürünler arasında Bölgeye has tasarlanan takılar var.

Türkiye'nin peribacaları, balon turları ve kayadan oyma butik mekanları ile ünlü, yılda ortalama 2,5 milyon turisti ağırlayan  Kapadokya bölgesinde, dünyanın farklı ülkelerinden getirilen değerli ve yarı değerli taşlar işlenip takı olarak turistlerin beğenisini sunuluyor. 

Bölgenin el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde dünyanın farklı bölgelerinden ham olarak getirtilen turkuaz, lapis, zümrüt, kehribar, ametist, oniks ve safran gibi taşlar, buradaki imalathanelerde işlenerek kimi zaman gümüşle, kimi zaman kumaşla birleştirilip takı haline getiriliyor.
Türkiye ile dünyanın farklı ülkelerinden getirilen değerli taşları kendi atölyelerinde işleyip takı haline getiren atölye işletmecileri takılara gösterilen ilgiden son derece memnun. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.