banner461
banner195

Kapadokya Video ve Film Arşivi

Kapadokya Video ve Film Arşivini sizler için derledik..

Kapadokya Video ve Film Arşivi
31 Ekim 2015 Cumartesi 17:27

banner143
banner134

 Home of Cappadocia (2014)

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2014 yılı tanıtım kampanyası kapsamında yapılan Kapadokya klibi: "Home of Cappadocia".

Avanos'un havadan görünümü (2014)
Bekir Yoltay helikopter-kamera ile içinden Kızılırmak geçen Avanos'u havadan görüntülemiş. İyi de yapmış. Keyifle izleniyor.

Kapadokya'nın havadan görünümü (2014)
Ömer Gökçen tarafından helikopter-kamera ile çekilmiş Kapadokya görüntüleri. Birinci videoda Göre, Çavuşin ve Ihlara Vadisi ağırlıkta. İkinci videoda butik tarzda hizmet veren otelleriyle tanınan Ürgüp Esbelli Mahallesi'ni havadan izliyoruz. Son videoda ise Göreme Açık Hava Müzesi ve Ortahisar Kalesi görüntüleri ağırlıkta. (Videoyu izlemek için fotoğrafların üzerine tıklayınız.)


Kapadokya Balloons ile balon turu (2009)

Kapadokya Balloons tarafından gerçekleştirilen iki ayrı balon turu. Birinde başlangıcından son aşamasına kadar turu yaşıyorsunuz, diğerinde ise hoş bir müzik eşliğinde Kapadokya’nın güzelliklerini kuşbakışı izliyorsunuz.Martha Stewart Show - Balon Turu
Hallmark Channel (2010)

Şovu dünya çapında izlenen Martha Stewart’ın program yapmak için Türkiye’ye geldiği 2010 yılında Kapadokya’da Royal Balloon firmasıyla yaptığı balon turu. Bir yandan gökyüzünde süzülüyor, diğer yandan Kapadokya’yı anlatıyor. 
Kapadokya - 1970'ler
Ürgüp'ün nüfusunun 6400 olduğu yıllarda Ürgüp, Ortahisar, Göreme ve Paşabağları gibi Kapadokya'nın en çok gezilen yerlerinde film kamerasıyla yapılan çekimler.The Common Destiny - Andreas Gemperle (2014)
İsveçli fotoğrafçı Andreas Gemperle'nin 2014 yazında 3 model ile birlikte Kapadokya'da gerçekleştirdiği "The Common Destiny" başlıklı fotoğraf çalışmasının kamera arkası görüntülerinden derlenmiş bir video. Video oldukça akıcı bir tarzda hazırlanmış. Çekim ekibine Kapadokya'dan katılan ve görüntülerde kısacık da olsa birkaç kez rastlayacağınız bir isim de var: Evelyn Kopp. Uçhisar'da yaşayan ve 2002 yılında "Uçhisar Unfolding" isimli İngilizce bir kitap yayınlayan Kopp, aynı zamanda bir fotoğrafçı. (Videoyu izlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınız.)

Göreme Valley - Cappadocia  (1990) 
Kapadokya’yı tanıtan bir mini belgesel. O yıllardaki halini görmek açısından ilginç.


Cappadocia (2011)
Fotoğrafçı Samuel Magal, Kapadokya’da Uçhisar’dan Göreme Açık Hava Müzesi’ne, Derinkuyu’dan Dervent’e, Zelve Açık Hava Müzesi’nden Ihlara’ya kadar çektiği canlı görüntüleri müzik eşliğinde bizlere sunuyor.


Cappadocia Star Trails (2013)
Fotoğrafçı Cafer Gezer tarafından time lapse tekniğiyle hazırlanmış enfes bir çalışma. Çalışma, Göreme, Kılıçlar Vadisi, Bağlıdere Vadisi, Uçhisar, Paşabağları ve Soğanlı Vadisi gibi Kapadokya'nın en çok gezilen yerlerinde Cafer Gezer tarafından çekilmiş tam 4730 adet fotoğraf kullanılarak oluşturulmuş. (Videoyu fotoğrafın üzerine tıklayarak izleyebilirsiniz.)

Runelords 
Sahne Canlandırma Yarışması (2012) 
David Farland tarafından yazılan fantastik “Runelords” serisi (The Sum of All Men, Brotherhood of the Wolf, Wizardborn...) ile ilgili dünya çapında açılan “sahne canlandırma” yarışmasına Türkiye’den katılan ve ikinci olan kısa film, Ürgüp’ün Mustafapaşa beldesinde çekilmiş. Yönetmenliğini Alev Değim’in, görüntü yönetmenliğini ise Enver Özüstün’ün yaptığı kısa filmde Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’nin kurucusu Sibel Gül de filmde oyuncu olarak yer almış. Hollywoodlu yapımcılar, çekecekleri Runelords filmi için otantik bir mekan arayışı içinde olduklarından böyle bir yarışma açmışlar.

Kaynak: Cappadocia Explorer


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.