banner461

Kapadokya Yüzlerce Bisikletliyi Ağırlamaya Hazırlanıyor

Türkiye tarihinin en büyük bisiklet buluşması Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 9-13 Eylül 2015 tarihlerinde Kapadokya’da gerçekleşecek.

banner503
Kapadokya Yüzlerce Bisikletliyi Ağırlamaya Hazırlanıyor
24 Ağustos 2015 Pazartesi 13:21

banner143
banner134
Türkiye tarihinin en büyük bisiklet buluşması Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 9-13 Eylül 2015 tarihlerinde Kapadokya’da gerçekleşecek.


Yüzlerce bisikletlinin buluşma noktası Festival kapsamında hem amatör hem yarışmacı bisikletçilere yönelik dört farklı etkinlik yer alıyor. Yol ve dağ bisikleti kullanıcıları için de alternatifler sunan Festival 5 gün süreyle Kapadokya bölgesinin doğal ve tarihi dokusunu bisiklet tekerleğinin dönüş hızında seyretme olanağı sunuyor.


Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali yurdun çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından gelen bisikletçilere Kapadokya bölgesinin tanıtımını yapmayı; bisikletin barışçıl, birleştirici ve doğa dostu yönünü vurgulamak üzere kamp ve bisiklet aktiviteleri eşliğinde sosyal bir paylaşım ortamı yaratmayı amaçlıyor. Aylar önce 700’ün üzerinde bisikletlinin kesin kayıt yaptırdığı festivalin kayıtları Eylül’ün ilk haftasına kadar devam edecek. Detaylı bilgi ve kayıt için kapadokyabisikletfestivali.com adresi ziyaret edilebilir.


Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali kapsamındaki etkinlikler ve tarihleri:


Bisiklet Köyü Buluşması 9-12 Eylül, Rekreasyonel bisiklet turu


Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları , 11-13 Eylül, Uluslararası MTB yarışmaları (lisanslı sporcular)
Veloturk Gran Fondo, 12 Eylül, Amatör yol bisikleti yarışmaları (Kısa ve Uzun parkur)
Dağ Bisikleti Eliminatör yarışı, Her seride 4’er bisikletli ile eleme yarışı ((lisanslı sporcular)
VeloTürk Gran Fondo hakkında
Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Veloturk Gran Fondo yarışları iki ayrı parkuruyla yol bisikleti tutkunlarının merakla beklediği bir diğer etkinlik. Festival kapsamında en yoğun katılımın gerçekleşmesi beklenen “Veloturk Gran Fondo” bir amatör yol bisikleti yarışı. 90 km uzunluğundaki uzun parkur; Ürgüp’ten başlayarak 2200 m yükseklikte tırmanış finişi ile Erciyes Dağı’nda sona ererken, 47 km uzunluğundaki kısa parkur Ürgüp'ten başlayarak, Kapadokya'nın kalbinde eşsiz güzellikteki manzaralar eşliğinde, yine Ürgüp şehir merkezinde sona erecek. Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali kapsamında Veloturk Gran Fondo 2000 çocuğa 2000 bisiklet projesine destek için sizleri pedal çevirmeye çağırıyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.