banner461

Kapadokya’da İlk Kez: “Ucasar Bebek”

Uçhisar Belediyesi, Kapadokya Sanat Tarih Müzesi ve Uçhisar Kalkınma ve Dayanışma Derneği El işleri Atölyesi işbirliği ile hazırlık çalışmaları 1.5 yıldır devam eden Uçhisar kasabasının yöresel ve folklorik özelliklerini taşıyan “Ucasar Bebek” modeli tasarımı tamamlandı.

banner15
Kapadokya’da İlk Kez: “Ucasar Bebek”
22 Şubat 2019 Cuma 17:50

banner143
banner134

Uçhisar Belediyesi, Kapadokya Sanat Tarih Müzesi ve Uçhisar Kalkınma ve Dayanışma Derneği El işleri Atölyesi işbirliği ile hazırlık çalışmaları 1.5 yıldır devam eden Uçhisar kasabasının yöresel ve folklorik özelliklerini taşıyan “Ucasar Bebek” modeli tasarımı yapılmıştır.

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi kurucusu ve T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Sanatlar Sanatkarı Sibel Radiye Gül’ün eğitmenliğinde Uçhisar’lı kadınlar “Ucasar Bebek” modeli üretimi yapmışlardır.

“Ucasar Bebek” ürün tanıtımı basın toplantısı  Uçhisar Kalkınma ve Dayanışma Derneği 24 Şubat 2019 tarihinde saat 13:30 da gerçekleştirilecektir.Ucasar Bebek sizinle tanışmak için  Kadıneli Derneğinde bekliyor.Tanıtımtoplantımıza tüm halkımız davetlidir.

Tarih :             24 Şubat 2019

Yer:                 Uçhisar Kalkınma Ve Dayanışma Derneği

Saat :               13:30


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.