banner461

Kapadokya'da Memnuniyet Barcelona ve St. Petersburg'dan Yüksek

Küçük Oteller Derneği/Kapadokya çalışma grubunun yapmış olduğu çalışmaya göre Kapadokya'da konaklama işletmeleri memnuniyeti Barcelona ve St.Petersburg'a göre daha yüksek olduğu bildirildi.

banner503
Kapadokya'da Memnuniyet Barcelona ve St. Petersburg'dan Yüksek
26 Ağustos 2015 Çarşamba 11:36

banner143
banner134
Küçük Oteller Derneği/Kapadokya çalışma grubunun yapmış olduğu çalışmaya göre Kapadokya'da konaklama işletmeleri memnuniyeti Barcelona ve St.Petersburg'dan yüksek.

Dünyanın en büyük seyahat sitesi Tripadvisor'dan derlenen ve her destinasyondaki ilk 50 otelin yorumlarına ve memnuniyet skorlarına bağlı olarak yapılan çalışmada, Kapadokya'da Tripadvisor'da yer alan 161 otel içerisinde ilk 50'de yer alan otellerin ortalama memnuniyet skoru 5 üzerinden 4.82. Bu rakam toplamda 510 otelin yer aldığı Barcelona'da 4,56 iken 283 otelin yer aldığı St.Petersburg/Rusya'da 4,48.


Küçük Oteller Derneği yapmış olduğu açıklamada: "Biz bu çalışmada 3 farklı destinasyondaki toplam 150 en iyi oteli inceledik. Yorum sayısı 100'ün altında olan otelleri değerlendirmeye katmadığımız modelde, Kapadokya'daki memnuniyet gerçekten çok yüksek çıktı.

Bu 3 destinasyon da birbirlerine benzer özellik göstermekte. Kültür turizminin merkezlerinden. Barselona 2014 yılında otellerinde 7.9 milyon turist ağırlamış. Geçen yıl 5.5 milyon turist ağırlayan St. Petersburg ise tripadvisor'a göre en popüler 25 şehir arasında 7. sırada. Elbette farklı destinasyonlarla da mukayeseler yapılabilir. Fakat Kapadokya gerçekten misafir memnuniyeti açısından çok güçlü bir rekabet avantajına sahip. Bu sürdürülebilir turizm açısından ve uzun vadede çok önemli bir gelişme. Ve bu avantajın daha da geliştirilebilir noktaları mevcut. Küçük dokunuşlarla misafirperverliğimizi ve anadolu insanının sıcak yüzünü konuklarımıza çok daha etkili şekilde sunabiliriz" denildi.

Diğer yandan içinde bulunduğumuz şartlarda yüksek misafir memnuniyetinin, güven ve huzur ortamı sağlanmadıkça önemli bir rekabet avantajı olmaktan çıktığını belirten dernek üyeleri, ülke olarak bir an önce içinde bulunduğumuz belirsizlik, savaş, batıya karşı tutunduğumuz sert ve negatif tavrın son bulmasının önemine değindiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.