banner461
banner195

Kapadokya'da Milli Park İçinde Muhafaza Memurlarına İhtiyaç Var

Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, Kapadokya bölgesinde uygulamaya geçirilmesi planlanan alan kılavuzluğuna ihtiyacın olmadığını söyledi.

Kapadokya'da Milli Park İçinde Muhafaza Memurlarına İhtiyaç Var
24 Eylül 2014 Çarşamba 17:44

banner143
banner134

 Milli Park İçinde Muhafaza Memurlarına İhtiyaç Var

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, Kapadokya bölgesinde uygulamaya geçirilmesi planlanan alan kılavuzluğuna ihtiyacın olmadığını söyledi.

Söz konusu uygulama ile bölgede artı istihdamın sağlanmasının hedef alındığını kaydeden Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, bunun yerine bölgede Milli Park içerisinde muhafaza memurlarına ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

Nevşehir Rehberler Odası olarak bölgedeki sıkıntılarının başında yeni uygulamaya geçirilmesi planlanan Alan Kılavuzluğu yürürlüğe geçirilmesinin olduğunu söyleyen Oda Başkanı Yılmaz, “Alan kılavuzluğuna bölgede ihtiyacımız yok. Bu uygulama ile bölgedeki Lise mezunu ve işsiz kesime artı istihdam sağlanması hedefleniyor. Ancak bizim kanunumuzda böyle bir uygulamaya yer yok. Bölgedeki milli parkların, kültürel dokunun korunması için alan kılavuzluğuna değil, muhafaza memurlarına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu tür uygulamalar sadece ülkemizde yok. Zira Amerika Birleşik Devletlerinde bu tür tarihi ve turistik yörelerde muhafaza memurları yer alıyor” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkan - 4 yıl önce
sayın başkan amerikanın tarihi 500 yıllık bir tarih kapadokyanın tarihi milyon yıllık bir tarih
Avatar
kapadokyalı - 4 yıl önce
burakın insanlara iş kapısı acılsın kapadokya herkeze yeter