banner461
banner195

Kapadokya’da Oteller Yılbaşı Gecesi Yüzde Yüz Doluluk Oranına Ulaştı

2015 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde Kapadokya Bölgesinde bulunan oteller yüzde yüz doluluk oranına ulaştı.

 Kapadokya’da Oteller Yılbaşı Gecesi Yüzde Yüz Doluluk Oranına Ulaştı
29 Aralık 2015 Salı 14:13

banner143
banner134
 2015 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde Kapadokya Bölgesinde bulunan oteller yüzde yüz doluluk oranına ulaştı.
2015 yılını geriye bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya bölgesinde otellerin doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Uçhisar Arinna Otel Müdürü Haluk Erkal, yılbaşı gecesinde Kapadokya Bölgesinde bulunan otellerde yüzde yüz doluluk yaşanıyor dedi. Erkal, ‘’Kapadokya’da yeni yıl tahmin ediyorum fena değil. Biz yüzde yüz doluyuz. Komşu otellerimizde tahmin ediyorum yüzde 70 ile yüzde yüz doluluk oranındadır. Kapadokya’da kışın hareket var. Meteoroloji hava tahminlerine göre yılbaşı gecesinde kar da bekleniyor. Burada kar yağdı zamanda muhteşem bir görüntü oluşuyor. Biz genelde bu yılbaşı genelde Ankara ve civarından misafirlerimiz var. Yani kısacası Kapadokya Bölgesinde yeni yılda yerli misafirlerimiz olacak. Onlara şömineli yerden ısıtmalı süitlerimizde ağırlayacağız. Restoranımızda yılbaşı gecesi tadım menülerimiz ile misafirlerimizi ağırlayacağız.
Kışın bu bölgede çok harika manzaralar ve harika vakit geçirilebileceğini düşünüyorum. Erciyes biliyorsunuz bir saat yirmi dakika uzaklıkta buradan. Kayak yapmayı sevenleri Erciyes Dağına gönderebiliriz. Kapadokya bir kere tarihi bir yer.  Kapadokya Bölgesinin Hititlere dayanan bir geçmişi var. O kadar çok görülmesi yerler var ki yer altı kiliseleri olsun, doğası olsun. Hatta hatta bana göre balonları çok harika. Balandan yüzlerce metre yüksekliğe çıktığınız zaman bambaşka bir dünyada hissediyorsunuz kendinizi.  Kapadokya’da bir kişinin maliyeti aşağı yukarı yemek, içmek ve oda fiyatı dahil 250 Euro civarındadır’’ şeklinde konuştu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.