banner461
banner195

Kapadokya'da Peri Avcıları İş Başında…!

Ortahisar Belediyesi ve Kaya Balon ’un yoğun katkıları ile Ortahisar Üzengi Vadisi ve Pancarlık Vadisinde çevre temizliği yapıldı.

Kapadokya'da Peri Avcıları İş Başında…!
18 Nisan 2014 Cuma 11:25

banner143
Ortahisar da Turizm Harikası Vadilerde, Çevre Temizliği Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Turizm Harikası Vadilerde, Çevre Temizliği Yapıldı

Ortahisar Belediyesi ve Kaya Balon ’un yoğun katkıları ile Ortahisar Üzengi Vadisi ve Pancarlık Vadisinde çevre temizliği yapıldı. Kaya Balon ’un seferber olduğu vadi mıntıkasında Matis Halı’dan ve Ortahisar halkından duyarlı vatandaşlarda tüm gayretleri çevreye atılan plastik ve kağıt atıkları topladılar. Vadilerimizde bu ve buna benzer çalışmaların yapılacağı, daha önce Valilik bünyesinde yapılan toplantı ile belirlenmişti.

 

Geçtiğimiz hafta Vali Mehmet CEYLAN başkanlığında Valilik Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Nurettin ATEŞ, Belediye Başkanları ve İl Daire Müdürleri katılmıştı. Bölgemizdeki vadilerin ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği diğer yerlerdeki evsel atıkların ve kirlilik yaratan nesnelerin temizlenmesi ve bu konuda devamlılığın sağlanması konusunda yapılacak çalışmalar görüşülmüştü. Toplantıda Vadilerin temizliği konusunda toplu olarak hem kamu kurum ve kuruluşlarıyla hem sivil toplum kuruluşlarıyla hem de belediyelerle birlikte bir kampanya hazırlanacağını söylenmişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.