banner461
banner195

Kapadokya’da STK’lar Turizm Bakanlığına Dilekçe Verdiler

Nevşehir de faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşları Kapadokya daki betonlaşma ve tahribat için hazırladıkları dilekçelerini Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kuruluna gönderdiler.

Kapadokya’da STK’lar Turizm Bakanlığına Dilekçe Verdiler
11 Aralık 2012 Salı 17:26

banner143
Kapadokya da Halk Ayaga Kalktı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Kapadokya’da faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları, Kapadokya’nın doğal, tarihi, kültürel dokusuna zarar verdikleri için protesto edilen Uçhisar’daki “Arinna Sustainable Luxury Lodge” oteli inşaatı ile “CCR Hotels”in inşaatları hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’na dilekçe verdiler. Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) adına Ahmet Tok, Göreme Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği adına Ali Yavuz, Kapadokya Rehberler Derneği (KARED) adına Aslan Özcan, Kapadokya Tarih Kültür Araştırma ve Koruma Derneği adına Mükremin Tokmak, Ürgüp Koruma Araştırma Turizm Tanıtma ve Eğitim Derneği (KATED) adına Mustafa Kaya, Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi adına Mustafa Durmaz, Uçhisar Tekelli Mahallesi Muhtarı Nihat Serhat ve Uçhisar Aşağı Mahalle Muhtarı Savaş Cehrili tarafından imzalanarak 04 Aralık 2012 günü dilekçelerini verdiler.

Şimdi bu konuda top tamamen Kültür ve Turizm Bakanlığında gelişmeleri sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 6 yıl önce
uçhisarı savunanlara teşekkürler.arkadaşlar burada osman süslüde 1. derecede suçludur.bu kişi öyele bir kampanya yapıyorki kurul izin vermiş ben ne yapayım şeklinde bu kişiyi gözardı etmeyin.vallahi yaşantısı çok değişti gözünüzü açın uçhisarlılar
Avatar
Mustafa - 6 yıl önce
mademki 12 aralıkta sayın başbakan nevşehire geliyor.turizm dernekleri , rehberleri bu işin ilgilileri sayın başbakana uçhisardaki doğayı bozan otel inşaatlarını yerinde gösterin.bakalım osman süslü ne cevap verecek başbakana???????