banner461
banner195

Kapadokya'da Tarihi Yıkım Devam Ediyor...‏

FİB Haber merkezine yapılan bir ihbarda ki bir iddiayı sizlerle paylaşıyoruz.Ürgüp te Atilla YÜCEL'in mimarlığını yaptığı Ürgüp'ün Yunak Mahallesi'nde Hadosan ve Gemini tarafından yaptırılan otelde bir diğer tarihi kaya TECAVÜZÜ !yaşandığı iddia ediliyor.

Kapadokya'da Tarihi Yıkım Devam Ediyor...‏
29 Kasım 2012 Perşembe 15:14

banner143
Urgup te kaya evler yikimi devam ediyor
İlgili Galeriye Git
banner134

 Hadosan ve Gemini firmasının Anıtlar Kurulu'ndan sadece temizlik ve rölöve izni almasına rağmen, ekteki fotoğraflarda da görüleceği üzere, iş makineleri ve hiltilerle kaya kesmeye devam ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Bakanlık tarafından inşaatı durdurulan Uçhisar-  Arinna Lodge'ın, yapımı devam eden bir diğer tarihi yıkım olan Ürgüp - Anemon Otel'inin VE resimlerde görmüş olduğunuz, Ürgüp- Yunak Mahallesi'nde Hadosan ve Gemini tarafından yaptırılan otelin mimarı Atilla YÜCEL'i esefle kınıyoruz.

Geleceğimiz olan tarihi ve kültürel varlıklarımıza ihanet etmeye izin veren , ruhsatsız inşaatlara göz yuman resmi kurumları ve Anıtlar Kurulu'nu sorumluluk almaya davet ediyoruz...

Bir kez daha görülüyorki bu haberle Anıtlar Kurulunun denetleme yapmayarak asli görevini ihmali konusu gündeme gelmiş oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bayram Ulkat - 6 yıl önce
karış karış gezip kamuoyuna bilgi vermelisiniz. siyasilerin yaptığı gibi her gün başka konu değil her gün hepsini terarlamanız lazım. yerel yönetimlerde sorumluluklarını bilsinler.ha gayret, yolunuz açık gücünüz yerinde olsun. teşekkürler fib habere.