banner461
banner195

Kapadokya'da Turistler Yer Altı Şehirlerinde Serinliyor

Kapadokya'yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, bölgede 40 dereceye ulaşan sıcak havada serinlemek için otellerin havuzlarını tercih ediyor.

Kapadokya'da Turistler Yer Altı Şehirlerinde Serinliyor
13 Temmuz 2014 Pazar 18:15

banner143
banner134

Kapadokya manzarası eşliğinde serinliyorlar...Öte yandan, tarihi mekanları gezen bazı turistler şemsiye kullanarak, bazıları da ağaç gölgelerine sığınarak sıcak havadan korunmaya çalıştı.

Türkiye'nin peri bacaları ile ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da sıcaktan bunalan turistler, yer altı şehirlerinde serinliyor.
Bölgede, gün içinde yaklaşık 35 derece hissedilen sıcakta zor anlar yaşayan turistler, sıcaktan korunmak için şemsiye, havlu ve yelpaze kullanıyor.
Yerli ve yabancı turistler, gün boyu devam eden turlarda şemsiye, havlu ve yelpazelerini ellerinden düşürmeyerek serinlemeye çalışıyor.
Peri bacalarının bulunduğu vadileri ziyaret eden turistler, Derinkuyu, Özkonak, Tatlarin ve Kaymaklı yer altı şehirlerini gezerken serinliyor.
Yaklaşık 85 metre derinlikteki Derinkuyu yer altı şehrini ziyaret eden turistler, tüf kayalardaki doğal serinliğin keyfini çıkarıyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.