banner461

Kapadokya'da Turizm Potansiyeli Büyük

Ülkemizin en önemli Turistik Merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde turizmciler, dünya genelinde en çok turist çeken ülkeler sıralamasında Ülkemizin 3. Sıraya kadar yükselmesini arzuluyor.

banner503
Kapadokya'da Turizm Potansiyeli Büyük
21 Temmuz 2014 Pazartesi 21:53

banner143
banner134

 Türkiye’nin Turizm Potansiyeli Büyük

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli Turistik Merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde turizmciler, dünya genelinde en çok turist çeken ülkeler sıralamasında Ülkemizin 3. Sıraya kadar yükselmesini arzuluyor.

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok,  “Bu yıl ülkemize gelecek olan turist sayısının 36 milyon civarında ve gelirin ise 30 milyar dolar olması bekleniyor. Turizmde büyük bir aşama kaydettik. Dünya genelinde en çok turist çeken ülkeler sıralamasında 6. sıradayız ve bunun birkaç yıl sonra 3 olmasını bekliyoruz. Buna karşın gelir yönünden 10 sıradayız. Türk turizmcileri gerekli bilince vakıf oldular. Kaliteli tesisler ve kaliteli hizmet sayesinde bunu da aşacağız.Akdeniz çanağında şu anda en kaliteli konaklama tesislerine sahibiz. Bölge Türkiye’nin turizm markası olma potansiyeline sahip. Bayram tatilleri sonbahar aylarına rastladığı zaman bölgede ciddi bir yoğunluk yaşanıyordu. Bu yıl ise aşırı sıcaklar nedeniyle yerli turistler genellikle sahil bölgelerini tercih ediyor. Buna karşın yine de bölgeye gelecek olan yerli gruplarımız var” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.