banner461
banner195

Kapadokya’da yürüyüş

Türkiye’nin en iyi 10 yürüyüş rotasını belirlemek için toplanan 10 kişiden oluşan juri Kapadokya’yı en iyi 10 yürüyüş noktası içerisinden 2. seçti.

Kapadokya’da yürüyüş
17 Mart 2015 Salı 15:04

banner143
banner134
 Türkiye’nin en iyi 10 yürüyüş rotasını belirlemek için toplanan 10 kişiden oluşan juri Kapadokya’yı en iyi 10 yürüyüş noktası içerisinden 2. seçti.

Juri Kapadokya için, Tabiat ananın özenle yarattığı doğa mucizesi Kapadokya, ülkemizin en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden biri. Milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağı volkanlarından fışkıran lav ve küllerin soğuması sonucu ilginç yeryüzü şekillerinin meydana geldiği Kapadokya bölgesi, derin tüf vadileri, peri bacaları ve insanlığa mesken olmuş kaya yerleşimleriyle biliniyor. Sürekli bir devinim ve değişim içerisindeki coğrafyasının oluşturduğu vadiler, Kapadokya yürüyüş parkurlarının omurgasını oluşturuyor. Panoramik ayrıntıların tek tek sahneye çıkıp görsel bir şölene dönüştüğü söz konusu vadiler, günübirlik rotalar sunuyor konuklarına. Nevşehir, Kayseri ve Aksaray il sınırlarına yayılan Kapadokya bölgesinde Ihlara, Soğanlı, Güvercin, Aşıklar, Kızılçukur, Gül, Bal, Zemi, Keşişler, Devrent, Avla vb vadilerde keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Bölgede birçok seyahat acentesi, doğaseverlere nitelikli servis veriyor.” yorumunu yaptı.

Listeye göre Türkiye’nin en iyi 10 yürüyüş yolu arasında

Likya yolu ( Antalya – Muğa Fethiye arası)
Kapadokya
Yenice Ormanları
Polovit vadisi Kaçkarlar
Hitit yolu (Çorum)
Kazdağları
Belgrad ormanı
Bafa gölü ve latmos
Aladağlar
Yuvacık menekşe yaylası

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.