banner461
banner195

Kapadokya’nın Hem Bakanlığın Hem de Yatırımcıların Desteğine İhtiyacı Var

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok, bölge turizminin gerek bakanlık, gerekse turizm yatırımcılarının desteğine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 Kapadokya’nın Hem Bakanlığın Hem de Yatırımcıların Desteğine İhtiyacı Var
12 Ocak 2015 Pazartesi 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok, bölge turizminin gerek bakanlık, gerekse turizm yatırımcılarının desteğine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Tok, “Kapadokya'nın hem Bakanlık desteğine hem de turizm yatırımcılarının katkısına ihtiyacı var.  Öncelikle kongre ve golf turizmi projelerine el atılması gerek. Kapadokya'da son yıllarda kongre ve toplantı yoğunluğu yaşanıyor. Bu tür buluşmalar zorunluluk nedeniyle ya Nevşehir, Ürgüp ve Avanos'taki yetersiz mekanlarda, ya da bazı otellerin ihtiyaca cevap veremeyecek durumdaki toplantı salonlarında gerçekleşiyor. Bölgenin yeterli sayıda kongre merkezi ve toplantı salonuna ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

Bölge turizminde arzu edilen gelişmenin sadece yatak kapasitesindeki artışlarla mümkün olamayacağını ifade eden Tok, "Talep arttıkça yatak sayısı da artıyor. Ancak bu yeterli değil. Zira Kapadokya'da sektörün gelişip büyümesi sadece yatak sayısının artmasıyla olmaz. Gelen turistin burada daha uzun süre kalmasını sağlayacak yöresel kaynakların bir an önce harekete geçirilmesi de gerek" dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.