banner421
banner461
banner195

Kapadokya'nın ilk çevreye duyarlı özel konaklama tesisi

Fresco Cave Suites, “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında Kapadokya'da ilk Yeşil Yıldız Sertifikası alan konaklama tesisi oldu.

Kapadokya'nın ilk çevreye duyarlı özel konaklama tesisi

banner143
banner134

 KAPADOKYA'NIN İLK ÇEVREYE DUYARLI ÖZEL KONAKLAMA TESİSİ

Fresco Cave Suites, “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında Kapadokya'da ilk Yeşil Yıldız Sertifikası alan konaklama tesisi oldu.

Fresco Cave Suites Müdürü Gamze TOYBIYIK KAYA yaptığı açıklamada “ Dünyada kaynaklarımızın sınırlı olduğunun ve bu hızla tüketmemiz halinde gelecek nesillere kalmayacağının bilincindeyiz. Bu kapsamda, Kapadokya’nın ilk “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi” olma özelliğini taşıyan otelimizin temel çevre politikası;  herşeyden önce proaktif bir yaklaşımla kirliliğin ve atık oluşumunun engellenmesini sağlamak. Amacımız, sürdürülebilir bir yaşam ve turizm için yaşanılabilir bir Kapadokya’yı gelecek nesillere bırakmak, tüm paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza bu yaklaşımı aşılamaktır.” dedi.

Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi ( Yeşil Yıldız)

Sürdürülebilir turizm kapsamında, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla, 1993 yılından itibaren talep eden ve aranılan nitelikleri taşıyan konaklama tesislerine, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çevre Dostu Kuruluş Belgesi (Çam Simgesi) verilmiştir. Çevrenin korunmasına yönelik önlemler ülkemizde giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu nedenle, çevreye duyarlı konaklama işletmeleri için uygulanmakta olan sınıflandırma formu, güncelleştirilmiş ve geliştirilmiş olup “Turizm İşletmesi Belgeli Konaklama Tesislerine Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Verilmesine Dair 2008/3 no’lu Tebliğ” ekinde, 22.09.2008 tarih ve 27005 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
doğalgaz - 3 yıl önce
otelde kalorüfer yanıyor ama!!!oysa ürgüpde doğalgaz var