banner461
banner195

Kapadokya'nın Yüksel Eren Ustası Var...!

Göremeli Turizmci ve Heykeltıraş Yüksel Eren bugün FİB Haber Merkezine ziyaret etti. Kapadokya Bölgesine ilişkin yaptığımız haberler üzerine teşekkür için geldiği Haber merkezimizde FİB haber Genel koordinatörleri Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal’a Göreme ve Uçhisar’a ait kendi yaptığı tablosunu hediye etti.

Kapadokya'nın Yüksel Eren Ustası Var...!
21 Kasım 2012 Çarşamba 18:33

banner143
Goremeli Kapadokya Asigi Yuksel Eren FİB Haber Mer
İlgili Galeriye Git
banner134

 Gizemli Kapadokya bölgesinin gizemli kalmış büyük el  Sanatçılarından Yüksel Eren 3 Ekim 1960 tarihinde Göreme de doğdu. Sanatçı ruhu ve Kapadokya ya olan büyük aşkı kendisini kısa sürede yörenin de sevilen ve saygın bir kişisi olarak Kapadokya nın gönüllü tanıtım elçisi olarak kabul gördü.

 Kapadokya'yı eliyle tanıtıyor...

Kapadokya’nın eşsiz köşelerinden Göreme kasabasında yaşayan ve Göreme Esentepe mevkiinde ki atölye ve satış yerinde kendisine ait eserleri sergileyen Sanatçı Yüksel Eren FİB Haber Merkezimize Kapadokya’mıza kimse  El sürmesin,bıraksınlar biz yöre insanları Kapadokyamıza en güzel şekilde koruruz dedi.

 "İçimizden çıkan bir değer Yüksel Eren FİB Haber Merkezimizde..."

Sanatçı Eren konuşmasında, yaptığım çalışmalarımda büyük ilham alarak tablolalarıma konu olarak aldığım o güzel Kapadokya  artık yavaş yavaş yok oluyor…Buna Çok üzülüyorum. Kapadokyaya doğasına ve tarihine sahip çıkılması gerekiyor. Binlerce insanın ekmek yediği Kapadokya nın korunması çok iyi tanıtılması ve rant avcılarına fırsat verilmemesi gerekiyor.Ben kendi başıma yaptığım tablolarımla Kapadokya tanıtımı için elimden geleni yapıyorum.

Kapadokya’mıza sahip çıktığımız gibi Kapadokya nın yetiştirdiği Yüksel Eren gibi çok değerli sanatçılarımıza ve değerlerimize de sahip çıkmamız gerekiyor. Kapadokya da sergilenerek satışı yapılan bir çok eserlerin çoğunun Çin malı olduğunu düşündüğümüzde tamamen orijinaline uygun kendi insanımızın yaptığı el sanatları heykel ve tablolarının kullanılmasını sağlamamız gerekiyor.

Kapadokya Göreme Uçhisar ve Ürgüp adına birçok resimler ile hediyelik eşyalar sergileyerek satış yapan Kapadokya aşığı Yüksel Eren in o eşsiz Kapadokya resimlerinden oluşan Tablolarından sizde almak için:

Sipariş için:

Yüksel Eren : 0 542 375 11 44 nolu telefondan bana bizzat ulaşabilir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eray karakaya - 5 yıl önce
bu beyefendiyi başarılarından dolayı tebrik ediyorum bu eserleri yapmak zor oolmalı kapadokya bölgesinde böyle bi beyefendiye rastlamak zor olmalı ...
Avatar
hikmet kırfaz - 4 yıl önce @eray karakaya
eray raslamak zorda senin deden oluyo :d :d