banner461
banner195

Kapadokya’ya Brezilyalı Turist Yağacak

Özellikle Kapadokya da çevrilen Brezilya dizileri ile en son Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen "Abav Turizm Fuarı"nda Kapadokya'yı tanıtan turizmciler, turist sayısının önemli oranda artmasını bekliyor.

Kapadokya’ya Brezilyalı Turist Yağacak
03 Kasım 2012 Cumartesi 12:45

banner143
banner134

 Özellikle Kapadokya da çevrilen Brezilya dizileri ile en son Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen "Abav Turizm Fuarı"nda Kapadokya'yı tanıtan turizmciler, turist sayısının önemli oranda artmasını bekliyor.

Cappadocia Voyager Balloons Müdürü Mehmet Halis Aydoğan, Rio de Janerio'daki fuarda kurulan Kapadokya standına Brezilyalıların yoğun ilgi gösterdiğini, balon turları ile peri bacalarına hayran kaldıklarını söyledi.

 

Brezilyalıların Kapadokya'dan çok etkinlendiklerini belirten Aydoğan, yapılan tanıtımın meyvelerini kısa süre içinde almaya başlayacaklarına inandığını dile getirdi.

 

Türkiye'ye gelen Brezilyalı turist sayısında son yıllarda artış olduğuna dikkati çeken Aydoğan, "Brezilyalıları balonla Kapadokya semalarında gezdireceğiz. Bölgemizin eşsiz güzelliğini görmelerini sağlayacağız. Fuarda bire bir yaptığımız görüşmelerde turistler balon turlarını çok merak ettiklerini, bu heyecanı yaşamak istediklerini dile getirdiler" dedi.

 

-Bir bölümü Kapadokya'da geçen dizi bölgeye ilgiyi artırdı-

 

Aydoğan, Brezilya'da yayına giren ve bazı sahnelerinde Kapadokya'nın da yer aldığı pembe dizinin izlenmesiyle Brezilyalıların Kapadokya'ya olan ilgilerinin arttığını anlattı.

 

Dizinin ilk bölümden itibaren yoğun ilgi gördüğünü anlatan Aydoğan, "Dizi ekibi fuarın ilk günü Kapadokya standına gelerek tanıtıma katkı sağladılar. Ayrıca fuarda Portekizce hazırladığımız Kapadokya dergisinden 2 bin adet dağıtıldı" diye konuştu.

 

-Kapadokya'yı yılda yaklaşık 2.5 milyon turist ziyaret ediyor-

 

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir ise Kapadokya'yı yılda yaklaşık 2.5 milyon turistin ziyaret ettiğini, turistlerin büyük çoğunluğunun balon turlarına katıldığını söyledi.

 

Bölgede son yıllarda alternatif turizm aktivitelerinin arttığını vurgulayan Demir, "Peribacaları, vadiler, bölgeye özgü volkanik oluşumlar gök yüzünden izlenebiliyor. Sadece aktivite çeşitleri artmıyor, her geçen yıl Kapadokya'ya gelen turist de artıyor. Son yıllarda Güney Amerika ülkelerinden, özellikle Brezilya'dan bölgeye yoğun ilgi var" diye konuştu.

 

Bölge turizmcileri olarak yurt dışındaki fuarlara mümkün olduğunca katılmaya çalıştıklarını anlatan Demir, şunları kaydetti:

 

"Önümüzdeki günlerde de İngiltere'nin en büyük fuarı olan 'World Travel Market'e katılacağız. Londra'da 5-8 Kasım arasında düzenlenecek fuarda Kapadokya bölgesini tanıtacağız. Turizmcilerimiz son olarak Brezilya'daki turizm fuarına katılarak Kapadokya'yı tanıttılar. Fuarın bölgeye büyük fayda sağlayacağına inanıyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.