banner461
banner195

Kapadokya'ya Çinliler'den Turizm Kompleksi

Çinli bir firma Kapadokya´ya turizm kompleksi kuracak. Kendisine Türk ortak da arayan Çinli firma, bu yatırım için 300 milyon dolar yatırım planlıyor.

Kapadokya'ya Çinliler'den Turizm Kompleksi
01 Ağustos 2015 Cumartesi 12:40

banner143
banner134
 Çin'in gündeminde Türkiye´nin 2023 hedefleri kapsamında hayata geçirmek istediği mega projeler var. Çin hükümetinden teşvik alan ülkenin önde gelen şirketleri, Kanal İstanbul´dan 3. Havalimanı´na tüp geçitlerden, hızlı trene kadar Türkiye´deki 30´a yakın projeyi küresel rakiplerinin neredeyse yarı fiyatına yapmayı vaat ediyor. Çinli şirketlerin, aylar öncesinden mega projeleri gündemine aldığını söyleyen Türk Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Derneği Başkan Yardımcısı Demokan Eren, "Çinli firmalar, Türkiye´deki projeleri en uygun maliyetlere hayata geçirebilecek donanım ve güce sahip. Uzun süredir ciddi çalışmalar yürütüyorlar. Türkler´le ile ortaklık arayışları var. Bizden de bu konuda yardım isteniyor" dedi.

OSB KURACAKLAR
İki ülke ilişkilerinde teknoloji transferinin önemli olduğunun altını çizen Eren, sanayide ortak üretim konusunda da çalışmalar başladığını ifade etti. 
Çinli
 firmaların Türkiye´de bir organize sanayi bölgesi kurmak istediği bilgisini de veren Eren, "Türk şirketleri için ucuz işgücü ve malzeme temininin ileri teknoloji ile bütünleştiği ikinci bir tedarik noktası yok" diye konuştu. Türkiye´nin turizm potansiyeli de Çinli firmaların gündemine girmiş durumda. Sabah´ın heyete katılan işadamlarından edindiği bilgiye göre Çinli bir firma Kapadokya´ya turizm kompleksi kuracak. Kendisine Türk ortak da arayan Çinli firma, bu yatırım için 300 milyon dolar yatırım planlıyor. Çin ziyaretinin ilk gününde 3 önemli anlaşma imzalandı.

Kaynak: TurizmAktuel

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.