banner461
banner195

Kapadokya’ya İlgi Artıyor

Doğa, kültür, tarih ve manzara güzellikleriyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'nın kalbi sayılan Nevşehir'e belgesel, fotoğraf ve film projelerini gerçekleştirmek için film şirketlerinin ilgisi devam ediyor.

 Kapadokya’ya İlgi Artıyor
23 Mayıs 2014 Cuma 17:40

banner143
banner134

 Kapadokya’ya İlgi Artıyor

NEVŞEHİR(MHA) Doğa, kültür, tarih ve manzara güzellikleriyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'nın kalbi sayılan Nevşehir'e belgesel, fotoğraf ve film projelerini gerçekleştirmek için film şirketlerinin ilgisi devam ediyor.
Nisan ayında Bulgaristan ve İngiltere'den film şirketleri ile TRT Arapça Televizyonu programcıları Kapadokya bölgesini görüntülemek için Nevşehir'e gelerek çekim yaptı. Şükrü Alaçam ise video klip çekimleri yaptı.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Kapadokya'yı görüntülemek isteyen yerli ve yabancı film şirketleri, fotoğrafçılar ve televizyon kanalları, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nden izin alıyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz ay içerisinde izin alarak çekim yapan kurumlar, Bulgaristan (film), İngiltere Merkezli Off The Fence şirketi, Şükrü Alaçam'dan video küp çekimleri, TRT Arapça Televizyon kanalı için "Orası" adlı belgesel çekimi olarak belirtildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.