banner461
banner195

Kapadokya’yı Eylül Ayında 282 Bin Turist Ziyaret Etti

Türkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, Eylül 2015 ayı döneminde 282 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Kapadokya’yı Eylül Ayında 282 Bin Turist Ziyaret Etti
07 Ekim 2015 Çarşamba 16:56

banner143
banner134
 Bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı geçen yıla göre artış gösterdi.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme açık bulundurulan Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa örenyeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean, Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini Eylül 2015 ayı döneminde 282 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Türkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 9 aylık döneminde 2 milyon 209 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi.  

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme açık bulundurulan 
Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa Ören Yeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean,Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ileÖzkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini bu yılın Ocak-Eylül döneminde 2 milyon 209 bin 845 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Bölgedeki tarihi ve turistik mekanları geçen yılın ilk 9 aylık döneminde 2 milyon 273 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti. 


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.