banner461
banner195

Kapadokya'yı İnternetten Tercih Ediyorlar

Bölgeye münferit gelen turistlerin büyük çoğunluğu, gezecekleri ve konaklayacakları yerleri internetten araştırıp rezervasyon yaptırıyorlar.

Kapadokya'yı İnternetten Tercih Ediyorlar
20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:40

banner143
banner134

 Türkiye'nin peri bacaları ve balon turlarıyla ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'ya münferit gelen turistlerin büyük çoğunluğunun, bölgeyi önceden internetten araştırıp rezervasyon yaptırdıkları bildirildi. Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, Muşkara Haber gazetesine yaptığı açıklamada, bölgeye acenteler aracılığıyla toplu gelen turistlerin yanı sıra münferit gelenlerin sayısının hızla arttığını söyledi. Son yıllarda Kapadokya'ya gelen münferit turistlerin yüzde 85'inin internet üzerinden rezervasyon yaptırdığını, yüzde 10'unun rezervasyonsuz, yüzde 5'inin ise telefon rezervasyonuyla geldiğini belirten Durmaz, şöyle konuştu: ''Kapadokya'ya münferit gelen turistler artık her yeri internet ortamında görerek, ulaşım, konaklama ve gezi programını da kendileri organize ederek geliyor. Bu nedenle turizmciler, bölgedeki yıldızlı otellerden butik otellere, pansiyonlardan eğlence merkezlerine kadar her şeyi internete taşıyor.'' İnternetten en küçük bir pansiyonun bile odalarına varıncaya kadar görmenin mümkün olduğunu ifade eden Durmaz, ''Turist internet aracılığıyla gelmeye başlayınca turizmci de tedbirini alarak, otelini, pansiyonunu internette tanıtıyor'' dedi.
Haber:Tolga Karaca


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Can Hamarat - 5 yıl önce
2 yıldır konferans konferans anlatıyoruz geç bile kaldılar. kapadokya da 2-3 yabancı ortaklı otel hariç diğerleri 2013 yılında olmamıza rağmen hala çok sığ düşünebiliyorlar buda malesef turizm için kayıp.