banner461
banner195

Kapadokya'yı Son 6 Ayda 1 Milyon 262 Bin Turist Gezdi

Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 6 aylık döneminde 1 milyon 262 bin turist ziyaret etti.

Kapadokya'yı Son 6 Ayda 1 Milyon 262 Bin Turist Gezdi
08 Temmuz 2014 Salı 12:44

banner143
banner134

 Türkiye'nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı Kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 6 aylık döneminde 1 milyon 262 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı geçen yıla göre artış gösterdi.

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Kapadokya bölgesinde Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme açık bulundurulan Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa örenyeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean, Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini bu yılın ilk 6 aylık döneminde 1 milyon 262 bin 422 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.