banner461
banner195

Kaya Odada İki kişi Konaklama ÜCRETSİZ

Nevşehir ilçeleri arasında suç oranı en az ilçelerden biri olma özelliğine sahip olan Ürgüp'ün şölen alanı mevkiinde objektife yansıyan bu fotoğraf İlçedeki güvenliğin en önemli göstergesi.

Kaya Odada İki kişi Konaklama ÜCRETSİZ
10 Nisan 2013 Çarşamba 14:08

banner143
banner134

 Ürgüp Şölen alanı mevkiinde objektife yansıyan bu fotoğraf, iş yerlerini gezerek satış yapıp geçimini sağlayan, Adana plakalı araç sahiplerinin kayadan oyma odanın birinde tulum ve battaniyeye sarılarak geceyi geçirdiklerini gösteriyor.

 

Geçtiğimiz günlerde de Otostop çekerek dünyayı gezen, Vefa Küçük parkına çadır kurarak küçük bebeği ve eşiyle birlikte kamp yapan Polonya'lı sokak dansçısı Daniel'i haber yapmıştık.

 

Metropollerde kapıyı kilitlemeden uyuyamazken,  yaşlıların " biz eskiden köyde uyurken değil kapıyı kilitlemek, kapıyı açık bırakırdık, hatta komşumuz içeri girer üstümüz açıksa örter öyle uyurdu" sohbetlerini özlediğimiz bir dönemde bu fotoğraf Polis teşkilatının 168. yılında Ürgüp Emniyetinin, zabıtasının nezdinde tüm Ürgüp'lünün başarısı olarak da yorumlanabilir.

 

Zaten insan kendi evinde güvenli olamıyorsa başka nerede olabilirki? Ürgüp bizim evimiz. Evimize sahip çıkmakta görevimiz.

Haber:Faruk Özzengin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.