banner461
banner195

Kaymaklı’da ki Ödüllü Projeye Bir Garip Tepki

Nevşehir merkeze bağlı Kaymaklı Kasabasında Kapadokyanın en büyük sayılı projeleri arasında gösterilen,Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma tarafından yürütülen ayrıca Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüle layık görülen 'Kentsel Düzenleme projesi'ne, bir grup Kaymaklılı esnaf 'doğayı katlediyor' iddiasıyla tepki gösterdi.

Kaymaklı’da ki Ödüllü Projeye Bir Garip Tepki
12 Aralık 2012 Çarşamba 14:17

banner143
banner134

 Ellerinde pankartlarla tepkilerini dile getiren Kaymaklılı bir grup vatandaşın tepkilerine Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma dan cevap gecikmedi. Başkan Elma,Kaymaklı ve Kapadokya için büyük önem arz eden,Bölgenin en büyük projeleri arasında yer alan  ' Kaymaklı Yeralatı Kenti Kentsel Düzenleme projesi kasabamız için tarihi bir nimettir dedi.

 

Konuya ilişkin olarak kıymetli vatandaşlarımızın hiçbir endişe etmelerine gerek duyulacak bir şey olmadığı gibi davul zurnalarla kutlayacakları ve çok mutlu olacakları bir proje hayata geçecek.

Şunun altını önemle çiziyorum,1. projemiz Yer altı kenti üzerinde yapılmayacağını ve kesinlikle doğal ve tarihi alana hiçbir tahribat yapmayacağını bilinmesini istiyorum.2.de Bu projeyle yapılacak yeni modern iş yerleri için Kaymaklı doğumlu olanlara satılacaktır ibaresi koyacağız bu nedenle eski dükkan sahipleri bu imkandan faydalanacağı gibi diğer Kaymaklılı hemşerilerimizede yeni iş istihdamı sağlanacaktır. Tamamen maksatlı ve dedikodudan öteye hiçbir şekilde gerçekle alakası olmayan bu tür safsatalara itibar gösterilmemesini isirham ediyorum. Tamamlandığında Kaymaklı kasabamız bu proje ile gurur duyacaktır dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kaymaklı - 5 yıl önce
doğayi korumak ve sahip çıkmak size göre çokmu garip yoksa yalakalık yapmakmı anlamadım haberin başlığına bakıldığında bir garip tepki demişiniz gariplik nerede anlamış değilim
Avatar
kaymaklı - 5 yıl önce
üç beş tane kendını bılmez karsı cıkıyo ıstedıklerını yapsınlar gerı dönulmeyecek bu projeden
Avatar
nevsehir kaymakli - 5 yıl önce
Haberci arkadaşlarımızın sakın yanlış anlamasını istemiyorum ama benim nazicane bilgime göre karşıt görüşlerin bulunduğu olay haberlerinde iki guruba ait bilgiler, neyi neden nasıl yaptıkları iki gurup için ayrı ayrı anlatılır ve haklıyı okuyucu bulur. Taraflardan birinin ağzından diğer gurup anlatılıyor ama eylem yapan gurup hakkında detaylı açıklama (düşünceleri, konuşmaları, pankartta ne yazdığı vb.) yok. Şimdi soruyorum biz haklı olan tarafı nerden öğreneceğiz? Açıklamayı yapan Halit Elma’dan mı ?
Avatar
nevsehir kaymakli - 5 yıl önce
haberci arkadaşlarımızın sakın yanlış anlamasını istemiyorum ama benim nazicane bilgime göre karşıt görüşlerin bulunduğu olay haberlerinde iki guruba ait bilgiler, neyi neden nasıl yaptıkları iki gurup için ayrı ayrı anlatılır ve haklıyı okuyucu bulur. taraflardan birinin ağzından diğer gurup anlatılıyor ama eylem yapan gurup hakkında detaylı açıklama (düşünceleri, konuşmaları, pankartta ne yazdığı vb.) yok. şimdi soruyorum biz haklı olan tarafı nerden öğreneceğiz? açıklamayı yapandan mi?
Avatar
cuma acer(mazı) - 5 yıl önce
projenızı desteklıyorum basarılar dılerım başakan modoren bı kasaba yapmak madı manevı katkıs aglıyacak kasabanız için hayırlı olsun
Avatar
aslan - 5 yıl önce
sayin haberi yapan arkadaslar bu insaatin bir fotografini koyunda millet karar versin .nelerin yok edildigini ,yada katledildigini ..neden fotograf koymuyorsunuz
Avatar
aslan - 5 yıl önce
haberde sadece belediye baskaninin sayin bakanla cekilmis fotografini yayinliyorsunuz ,konuyla ne alakasi var. habere konu olan insaatin fotografini yayinlamaniz gerekmezmi
Avatar
tuna - 5 yıl önce
yazıklar olsun memlekete yapılan hizmetten rahatsız olanlara.ne anlarsınız siz doğadan siz çıkar peşindesiniz