banner461
banner195

Konaklamalar En Az 3 Güne Çıkarılmalı

Kapadokya Turizm İşletmecileri Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bölgenin en önemli problemlerinin başında geceleme oranının azlığının geldiğini söyledi.

 Konaklamalar En Az 3 Güne Çıkarılmalı
17 Mart 2014 Pazartesi 18:12

banner143
banner134

 Konaklamalar En Az 3 Güne Çıkarılmalı

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Turizm İşletmecileri Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bölgenin en önemli problemlerinin başında geceleme oranının azlığının geldiğini söyledi. 
Demir, “Ülkemize gelen turistlerin 2.5 milyonu Kapadokya'ya geliyor. Dünyanın dört bir yanından bölgeye yoğun ilgi var. Turist sayısı arttıkça yeni oteller yapılıyor, yatak kapasitesi artıyor. Bölgede bakanlık belgeli otel sayısı da her geçen yıl artıyor. Ancak bütün bunlar, beklentilere yeterince cevap vermekten uzak. Yataktaki artışa paralel olarak geceleme sayısının da artırılması gerekiyor. O nedenle sosyal aktivite içeren, eğlenceye yönelik projeler geliştirilip hayata geçirilmesi lazım. Bölgede turizmin geliştirilmesi için günübirlik konaklamaların ortalama üç güne çıkarılması gerekiyor. Bunun da turistik değerler arasında yer alan doğa yürüyüşü, balon turları, atlı ve bisikletli turlarla mağara, yayla, dağ ve kış turizminin geliştirilmesiyle mümkün olabileceğini düşünüyorum” dedi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.