banner461
banner195

Kozaklı'da Ramazan Bayramı Öncesinde Termal Otellere Büyük İlgi

Son dönemlerde termal tesisleriyle de ön plana çıkmaya başlayan, peri bacaları ile ünlü Kapodokya bölgesinin Türkiye'deki önemli adresi Kozaklı'da Ramazan bayramı öncesinde termal otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Kozaklı'da Ramazan  Bayramı Öncesinde Termal Otellere Büyük İlgi
13 Temmuz 2015 Pazartesi 21:50

banner143
banner134
Kozaklı Termal Tesisler Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal, www.fibhaber.com'a  yaptığı açıklamasında, Türkiye'nin önemli termal merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde faaliyet gösteren termal otellerin Ramazan bayramına sayılı günler kala yüzde 100 doluluğa ulaştığını kaydetti.

Ramazan bayramı tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların Kozaklı'da bulunan termal tesislere büyük ilgi gösterdiğini belirten KOZTEB Başkanı Cumhur Ünal, Türkiye'nin her bölgesinden yoğun bir taleple karşılaştıklarını, bu ilginin termalin öneminin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de anlaşılmaya başlanmasından kaynaklandığını ifade etti.

Otellerin, 3 günlük bayram tatilinde müşterilerine eğlenceli vakit geçirebilmeleri için özel programlar da hazırladıklarını belirten Ünal, şöyle devam etti:

''Kozaklı termal turizmde ulusal sınırları aşıp dünyanın pek çok ülkesinde tanınmaya başlandı. Yapılan lüks otelleri ve termal suyu ile Kozaklı, Türkiye'nin en önemli termal merkezi oldu diyebiliriz.

Yaklaşan Bayram tatili hem tatilcilerin hemde tesis işletmecilerinin yüzünü güldürdü. Tesisler tam doluluğa ulaştı. Tatilcilerin büyük kısmı 16 Temmuz Perşembe Arefe günü otellerine giriş yapacak. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde sorunsuz ağırlamak için bütün otellerimiz hazırlıklarını tamamladı. Tatil boyunca misafirlerimizi fiziksel olarak rehabilite ettiğimiz gibi ruhsal olarak da rehabilite edip evlerine göndereceğiz. Otellerimiz canlı müzikten, yarışmalara, resim kursundan, yüzme kurslarına her gün farklı etkinliklerle müşterilerine unutulmaz bir tatil geçirmeyi hedefliyor.'' dedi.

Ramazan bayramı öncesi Sağlık Turizmi ve Kaplıcalarıyla ünlü Nevşehir'in Kozaklı ilçesi Belediye Başkanı Celalettin Güven,yaptığı açıklamada, Kozaklı'nın şifalı suyu ve modern tesisleriyle Termal turizmde son yıllarda önemli bir merkez haline geldiğini söyledi. 

Kozaklı da Bayram Bereketi...
Özel sektör tarafından yapılan yatırımlarla Kozaklı'nın termal turizmde marka haline geldiğini belirten Güven, ramazan ayında tesislerin düşük kapasiteyle çalıştığını, ancak bayramın yaklaşmasıyla beraber talebin arttığını kaydetti.

Ramazan bayramı için yapılan rezervasyonlarla ilçedeki yıldızlı ve apart otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını vurgulayan Güven, 
tatilcilerin iyi zaman geçirmeleri için belediye olarak çalışmalar yaptıklarını belirterek, bayramın 3. günü konser programlarının da yer aldığı bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Bayramın 3.Günü düzenleyecekleri Geleneksel Kozaklı Temal Kapılıcaları Festivali bünyesinde Ünlü Sanatçı Tuğba Yurt ve Yankır ücretsiz halk konseri verecek. Bir çok etkinliğin yaşanacağı günde unutulmaz bir gün yaşanacak diyen Başkan Güven herkesi Kozaklı Termal kaplıca Festivaline davet etti.


Termal tesislerde yerden çıkış sıcaklığı 98 derece olan şifalı suyun yanında, çamur banyosu ve SPA merkezleriyle konuklara şifa dağıtıldığını ifade eden Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şöyle konuştu:

"Kozaklı İlçemizde modern, 5 yıldızlı oteller olduğu gibi apart oteller de hizmet vermektedir. Yani her bütçeye uygun tatil imkanı var. Şifalı suyun yanında tesis kalitesi de Kozaklı'yı cazip hale getiriyor. Bayram gibi özel günlerde de işletmelerimiz vatandaşlarımızın bayram tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için özel hazırlıklar yapıyor Artık tesisler, işletmecilik anlamında önemli bir tecrübe de yakaladılar. " dedi.
Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven bu vesile ile şimdiden tüm halkımızın Mübarek Ramazan Bayramalrını tebrik ediyorum dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.