banner421
banner461
banner195

MDOB, 'Seslerle Anadolu' ile turneye çıkıyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Anadolu'nun önemli kültürel ritüellerini barındıran "Seslerle Anadolu" adlı müzikli oyunu, 7 kentte sanatseverlerle buluşturacak.

MDOB, 'Seslerle Anadolu' ile turneye çıkıyor

banner143
banner134

 MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, orkestra düzenlemeleri Ali Aykaç'a ait, reji ve koreografisini Mehmet Balkan'ın yaptığı türkülerden oluşan bir perdelik oyun, "Büyük Anadolu Turnesi" adıyla farklı kentlerde sahnelenecek.

Seslerle Anadolu, 24 Mayıs'ta Karaman, 26 Mayıs'ta Konya, 27 Mayıs'ta Aksaray, 29 Mayıs'ta Kırşehir, 31 Mayıs'ta Nevşehir, 1 Haziran'da Niğde, 3 Haziran'da Hatay'ın İskenderun ilçesi ve 5 Mayıs'ta da Hatay merkezde sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Hacivat ve Karagöz, meddah geleneği, kına gecesi gibi Anadolu'nun önemli kültürel ritüellerini de içerisinde barındıran, Karadeniz türkülerinden İstanbul şarkılarına, Mevlana'dan Köroğlu'na uzanan kapsamlı ve zengin repertuvarıyla gösterildiği tüm sahnelerde kapalı gişe oynayan "Seslerle Anadolu", orkestra, solo, koro, dans ve slayt gösterisiyle görsel ve işitsel şölen sunuyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.