banner461
banner195

''Nerenin İl Başkanısınız?''

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler, CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'in açıklamalarına cevap verdi.

''Nerenin İl Başkanısınız?''
22 Haziran 2016 Çarşamba 13:05

banner143
banner134
Bundan 1 hafta önce KAPTİD Başkanı sıfatıyla, parti ismini zikretmeden Niğde Milletvekili Sayın Ömer Fethi Gürer’in “Kapadokya’nın Başkenti: Niğde” ve “Hızlı Tren Avanos’tan değil Niğde’den geçsin” söylemlerini bir Kapadokya STK’sı olarak eleştirmiştik.

Siyasi oluşumlara nötr, tek amacı Kapadokya ve Kapadokya Turizmi’ni korumak, geliştirmek ve tanıtmak olan Kapadokya’nın tek turizm STK’sı KAPTİD olarak biz bu şekilde hassas ve dikkatli davranırken olayın üstünden 1 hafta geçtikten sonra CHP'nin Nevşehir (??) İl Başkanı Sayın Kamil Gülmez’in gerçeklikten uzak basın açıklamasını okuduk.

Açıklamalarımızın ardından 1 hafta geçmiş olmasına rağmen maalesef Sayın İl Başkanı bizim söylemlerimizi okuma zahmetinde bile bulunmamış veya ne demek istediğimizi, ne yapmak istediğimizi anlayamamış. Biz KAPTİD olarak asla ve asla CHP’ye yönelik asılsız itham ve söylemlerde bulunmadık. Nevşehir merkezli hizmet veren bir Turizm STK’sı olarak bizim amacımız Nevşehir’i ve Kapadokya’yı alacağı hizmetler yönünden savunmaktır ve sonuna kadar bu böyle devam edecektir. Niğde Milletvekili Sayın Ömer Fethi Gürer’in hızlı tren projesinin Niğde’den geçmesini istemesi gibi bir söylemi olması çok doğaldır, çünkü kendisi Niğde’nin Milletvekili’dir. 

Buradan tüm kamuoyu nezdinde soruyorum size Sayın Gülmez: 
SİZ NERENİN İL BAŞKANISINIZ? 

NEVŞEHİR’in mi yoksa NİĞDE’nin mi?

Yüksek hızda tren projesi Nevşehir’den geçecek ve siz Niğde Milletvekilinizin Nevşehir’den geçmesin Niğde’den geçsin söylemlerini destekleyeceksiniz öyle mi? Sayın Gülmez, siz çok ama çok yanlış yerde siyaset yapıyorsunuz. Bir an önce nüfus kaydınızı komşu ilimiz Niğde’ye taşımanızı ve siyasi hayatınızı orada devam etmenizi şiddetle öneririz. Nevşehir’de siz ve sizin gibi tüm siyasetçilerin amacı Nevşehir’e hizmet getirmek olmalıdır, hizmetin Nevşehir’den gitmesine çanak tutmak değil. Bize, Kapadokya’da parti ismi farketmeksizin bölgemizi savunacak siyaset adamları lazım…

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.