banner461
banner195

Nevşehir de Engellilerin Balon Keyfi

Nevşehir Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma ve bakım altında bulunan engelliler bir balon firması sponsorluğunda sosyal adaptasyonu ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla balonla uçma etkinliği düzenlendi.

Nevşehir de  Engellilerin Balon Keyfi
08 Nisan 2014 Salı 17:28

banner143
banner134

 Engellilerin Balon Keyfi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma ve bakım altında bulunan engelliler bir balon firması sponsorluğunda sosyal adaptasyonu ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla balonla uçma etkinliği düzenlendi.

Etkinlik içerisinde bir amaç doğrultusunda erken saatte kalkma becerisi çocuklara kazandırıldı. Güneşin doğuşu izlendikten sonra balon uçmaya hazırlanırken engelliler yerel halk ve turistlerle sohbet etme imkanı buldu.

Engelliler etkin çerçevesinde kendilerini ifade edebilme fırsatı tanınmış, iletişim becerileri geliştirildi. Son derece keyifli ve verimli geçen bir kaç saat sonun da engelli çocuklar etkinlikten çok mutlu olduklarını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali ekici - 4 yıl önce
Bizim neden haberimiz olmuyor bizim çocuk engelli sayilmiyormu acaba % 82 Ağır engelli bizim çocuğun bu adaptasyon a ihtiyacı yokmu sayin yetkililer