banner461
banner195

Nevşehir EMITT fuarına hazırlanıyor

Nevşehir 30 Ocak - 02 Şubat Tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde düzenlenecek olan EMİTT 2014 fuarında tanıtılmaya hazırlanıyor.

Nevşehir EMITT fuarına hazırlanıyor
06 Ocak 2014 Pazartesi 18:21

banner143
banner134

Türkiye ve dünya turizmi 18. EMITT Turizm Fuarı’nı bekliyor

Kapadokya 18.EMITT 2014 Turizm Fuarında tanıtılacak...

İstanbul beylikdüzü tüyap'ta düzenlecek fuarda Göreme ve kapadokya bölgesi yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtılıcak.
30 Ocak - 02 Şubat Tarihleri arasında İstanbul'da başlayacak olan EMİTT 2014 Fuarı için Nevşehir ve Nevşehir'in turizm Yöreleri Avanos,Ürgüp,Kozaklı Gülşehir ilçeleriyle Göreme,Uçhisar,Kaymaklı,Mustafapaşa,Ortahisar beldeleri tüm Kapadokya yı tanıtacak görsel ve yöresel sunumlarla ziyaretçilere Nevşehir ilimiz tanıtılacak.

Kaptid ve Nevşehir Valiliği bünyesinde Emitt 2014 Fuarına hazırlıkların tamamlanma noktasına gelindiği ifade edildi.


Türkiye turizminin çeşitliliğine destek vermek ve gelen işbirliği taleplerini değerlendirmek adına yeni projelerle gelen 18. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 2014 yılında da geniş bir katılımcı ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanıyor.

Yaz turizmi sezonu gerek rekor yabancı ziyaretçi sayısı gerek yüksek otel doluluk oranlarıyla büyük bir başarı ile devam ederken, dünya turizm sektörü profesyonellerinin gözleri şimdiden 30 Ocak – 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP‘ta 18. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT‘e çevrilmiş durumda. 2013 Eylül ayı itibariyle 18. EMITT Turizm Fuarı‘nda yer almak için başvuru yapan ülke sayısı 67′ye, turizm şirketi sayısı ise 4.000′e ulaşmış bulunuyor. İlerleyen tarihlerde ülke katılımının 70′i, uluslararası katılımcı kurum, kuruluş, belde sayısının ise 4500′ü aşması bekleniyor.

Yeni bir rekor geliyor

Ekin Fuar A.Ş. – ITE Group organizasyonunda TUROFED ve TYD ortaklığıyla gerçekleşen EMITT Fuarı‘na Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TOBB, 6 meslek odası, 36 dernek ve vakıf destek veriyor. Sektörel çevreler, 2014 yılında 18. kez düzenlenecek olan EMITT Fuarı‘nın yeni bir katılımcı ve ziyaretçi rekoruna imza atacağına şimdiden kesin gözüyle bakıyorlar.

Dünyanın 5. büyük turizm fuarı konumuna sahip olan ve önümüzdeki yıllarda ilk üçe girmeyi hedefleyen EMITT Fuarı‘nın katılımcılarını tur operatörleri, seyahat acentaları, oteller ve zincir oteller, hava yolları, cruise firmaları, turistik beldeler, uluslararası tanıtım ofisleri, araç kiralama firmaları, hastaneler ve turizm sektörüyle tüm kuruluşlar oluşturuyor. Her yıl yeni rekorlar kıran EMITT Fuarı, yıllardan bu yana gerçekleştirdiği yüzde 10′un üstünde büyüme oranıyla bölgedeki tek turizm fuarı olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni ve yenilikçi konseptler

2014 EMITT Fuarı‘nda katılımcı kurum, kuruluş ve ziyaretçilerin birçok yenilikle karşılaşacağını ifade eden Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, yeni eklenen sağlık ve kış turizmi salonlarında zengin konsepti buna örnek olarak gösteriyor.

Türkiye’de hızla gelişen turizm sektöründeki çeşitliliğe destek vermek ve gelen işbirliği taleplerini değerlendirmek için yeni projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Aydın, EMITT Fuarı‘nın yıllardan bu yana beldelere, kalkınma ajanslarına, turizm firmaları ve sektör profesyonellerine yüksek katma değer sağladığının altını çiziyor.

Dünya ülkeleri EMITT’te buluşuyor

Rekorlar kıran 2013 EMITT Fuarı ile kıyaslandığında, 2014 EMITT Fuarı‘nın çok daha geniş bir ülke katılımına sahne olacağına dikkat çeken Aydın, yeni katılımcılar arasında Seyşeller, Kamboçya, Moğolistan, Bosna Hersek, Mauritus ve Hırvatistan gibi ülkelerin bulunduğunu, geçen yıl olduğu gibi Abu Dhabi, Adıgey Özerk Cumhuriyeti, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnik-Hırvatistan, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kazakistan, Karadağ, Kenya, Kırım Özerk Cumhuriyeti, Kosova, Kore, Küba, Lübnan, KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu,  Özbekistan, Pattaya-Tayland, Peru, Senegal, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan Özerk Cumhuriyeti, Tanzanya, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam ve Yunanistan’ın katılımcı ülkeler arasında yer aldığını belirtiyor. Aydın, dünya ülkelerini bir arada bulmak, kültürel, coğrafi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanımak için 2014 EMITT Fuarı‘nın büyük bir fırsat olacağına vurgu yapıyor.

2014 EMITT Fuarı‘nda tam kapasite dev fuar alanı kullanımı olacağını belirten Aydın, TÜYAP‘ta 65 bin metrekare alanda, 11 salonun tümünde yer alacak fuarın katılımcıların tüm taleplerini karşılayacağını ifade ediyor.

Rekorlara doymuyor

EMITT Fuarı, 2013 yılında Türkiye ve dünyadan geniş katılıma sahne olmuş ve 131 bin ziyaretçiyle önemli bir başarı gerçekleştirerek yine rekor katılıma sahne olmuştu. 2014 yılında çok daha geniş katılımla yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan EMITT Fuarı‘na 2013 yılında dünyanın 67 ülkesi ve Türkiye’nin 150 şehir ve turizm beldesinden katılım gerçekleşmiş, 60.500 m2 fuar alanını 4.500 uluslararası katılımcı, 58.920 profesyonel ve 72.080 tatilci ziyaret etmişti. 2012 yılına kıyasla toplam ziyaretçi sayısında yüzde 12 oranında artış gerçekleşmişti.

Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, 2014 EMITT Fuarı‘nın yeni rekorlar kıracağının şimdiden belli olduğunu müjdeleyerek, tüm sektörel çevreleri EMITT‘te yerlerini almaya davet ediyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.