banner461
banner195

Nevşehir K. Dedeman Marriott Hotel Kapadokya oluyor

Dorak Holding yatırımlarına eklediği Dedeman Oteli yenileyerek Marriott Hotel Kapadokya olarak turizme açacak.

Nevşehir K. Dedeman Marriott Hotel Kapadokya oluyor
21 Aralık 2015 Pazartesi 16:19

banner143
banner134
 Dorak Holding yatırımlarına eklediği Dedeman Oteli yenileyerek Marriott Hotel Kapadokya olarak turizme açacak.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen satın alma ile Dedeman Hotel Kapadokya’yı iştirakleri arasına katan Dorak Holding, dünyaca ünlü otel zinciri Marriot markası ile el sıkıştı. Bir yıl boyunca yenilenmeye alınacak otel, Ocak 2017 tarihi itibariyle Marriot Hotel Kapadokya adıyla misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Kapadokya bölgesinde yaklaşık üç bin yatak kapasitesiyle en büyük turizm yatırım grubu olarak faaliyetlerini sürdüren Dorak Holding, bölge turizminin gelişimi açısından önemli bir zincir marka ile el sıkıştı. Geçtiğimiz ay Dedeman Hotel Kapadokya’yı satın alarak bünyesine dahil eden Dorak Holding, Marriot markası ile anlaştı. Bir yıl boyunca tadilata alınacak olan ve 300 odası ile bundan sonra misafirlerini Marriot markası ile Kapadokya adıyla ağırlayacak olan otel, bölge turizmi açısından önemli yatırımlardan biri olarak gösteriliyor.

RAMADA CAPPADOCIA SATIN ALINDI

Dünya çapında önemli zincir otellerden biri olan Marriot markasını bünyesine dahil eden Dorak Holding, bölge yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Holdingden yapılan açıklamada, 2014 Nisan ayından beri kiracısı olarak faaliyetlerini sürdürdürdükleri Ramada Cappadocia otelin mülk satın alması gerçekleştirildi. Dorak Holding’in, bundan sonra otelin mülk sahibi olarak turizm faaliyetlerini daha da ileriye taşıyacağı belirtildi.

“2016 KAPADOKYA’NIN YILI OLACAK”

 

Dorak Holding bünyesinde çeşitli konseptlerdeki 9 otelin halen Kapadokya bölgesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, “İlk olarak 2016 yılının şubat ayında Double Tree by Hilton Ürgüp”ü hizmete açacağız. Ardından Ocak 2017 tarihinde Marriot Hotel Kapadokya misafir ağırlamaya başlayacak. 2016 yılı Kapadokya turizmi açısından önemli bir yıl olacak” dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.