banner461
banner195

Ömer Nair: Balonculara Sahip Çıkalım Çağrısı...!

Kapadokya Bölge Turizmcilerinden Ömer Nair FİB Haber merkezine yaptığı açıklamasında işte tamda bugün “Baloncu firmalarına” sahip çıkmamız gerekiyor diyerek konuyla alakalı bölge insanlarımızdan hassasiyet göstermeleri gerektiğini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu…

Ömer Nair: Balonculara Sahip Çıkalım Çağrısı...!
20 Mayıs 2013 Pazartesi 14:17

banner143
banner134

 Kapadokya Bölge Turizmcilerinden Ömer Nair sıcak hava balonculuğunun Kapadokya Bölgesi’nde turizme çok farklı bir ivme kazandırdığını ve Balonculuk sayesinde bölgeye gelen turist sayısının artışında önemli bir rol oynadığını söyledi.

 

Gerek Kapadokya Bölgemiz gerekse ülke tanıtımına katkılarını saymakla bitiremeyeceğimiz Balonculuk sektörünün bunun yanında direkt olarak 3000 kişiye istihdam sağladığı dolaylı olakta 20 binleri aşkın insana çeşitli şekillerde getirisi olduğunu asla unutmamız gerekiyor dedi.

 

Bizzat Yurt dışında fuar ve turizm panellerinde Türkiye den bahsedildiğinde Balonculuk vurgusu yapıldığına işaret çeken Nair böylesine önemli bir konuda Balonculuk sektörünün her zaman yanında dimdik durmalıyız dedi.

Bir çok yurt içi ve yurt dışından bölgemize sırf Kapadokya da balona binmek için geldiğinin unutulmamsı gerektiğini de vurgulana Ömer Nair,turizmden ekmek yiyen yemeyen herkes balonculara sahip çıkmalı özellikle yaşanılan kazaların ve bu tür haberlerinde Facebook twitter gibi sosyal medya mecralarında paylaşılmamasını rica ederek küçücük bir haber tüm dünyaya çok kısa sürede dağılıyor bu nedenle bu tür haberlerde özen ve dikkat edilmesi gerekiyor dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kapadokyalı - 5 yıl önce
bende sonuna kadar katılıyorum.balonların uçmasını yasaklayında o kadar çalışana ekmeği siz verirsiniz zaten...dünyaya duyurdunuz başınız göğemi erdi
Avatar
Soner - 5 yıl önce
kelimesi kelimesine katılıyorum
Avatar
Hasan ÜNVER'e teşekkürler - 5 yıl önce
bu sabah yerel tv'ler balaon kazasını son dakka haber olarak duyurmaya başladılar. belediye başkanımız sn. ünver kanallara canlı bağlanmaya başladı ve devlet adamlığı sorumluluğuyla balonculara destek verdi. teşekkürler.
Avatar
kapadokya - 5 yıl önce @Hasan ÜNVER'e teşekkürler
hasan ünver'e de teşekkürler