banner461

Ortahisar Kasabası İmar Planında Önemli Gelişme...

Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma ile, Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında İmar planı konusunda önemli mesafe alındı.

banner503
Ortahisar Kasabası İmar Planında Önemli Gelişme...
05 Mart 2020 Perşembe 18:43

banner143
banner134

Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma ile, Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında İmar planı konusunda önemli mesafe alındı. Yaşanan gelişmeyi Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş şu şekilde duyurdu.

Ortahisar Kasabası İmar Planında Önemli Gelişme...

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; "Ortahisarımızın yaklaşık 11 yıldır devam eden ve bir türlü sonuçlanmayan İmar Planı, Kapadokya Alan Başkanlığının özverili çalışmalarıyla çok önemli bir mesafe katetmiştir.

Koruma Amaçlı İmar Planımız yapılana kadar geçerli olacak ve kısmi yapılaşmanın sağlanabileceği "Ortahisar Belediyesi Kentsel Yerleşik Alanına İlişkin Geçiş Dönemi Koruma Esasları ve Kullanma Koşulları" 25/02/2020 tarihi itibariyle Kapadokya Alan Komisyonu tarafından kabul edilerek uygulamaya konulmuştur. Ortahisar halkı adına Kapadokya Alan Başkanlığımıza teşekkür ederiz. Ortahisarımıza hayırlı uğurlu olsun... #OrtahisarKazanıyor" dedi.

FOTOĞRAF: TAHİR UZUN
Ortahisar-ÜRGÜP


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.