banner461
banner195

Parayı Bastıran Düdüğü Çalıyor : Her Otele Award!

Dünyanın çeşitli ülkelerinden verilen ve “kendinden menkul” olarak bilinen ‘Awards Ödülleri’ Türkiye’ye de sıçradı. Parayı basan her turizm kuruluşlarına dağıtılan bu ‘ödüller’ hakkında Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) yazılı bir açıklama yaptı.

Parayı Bastıran Düdüğü Çalıyor : Her Otele Award!
28 Kasım 2016 Pazartesi 13:22

banner143
banner134
Parayı basan her turizm kuruluşuna ‘ödül’ verilmesi anlayışının dünya ve Türkiye’de tepkiyle karşılandığını hatırlatan TUYED Genel Sekreteri Hasan Arslan“Bu anlayışın son örneğine World Tourism Forum tarafından organize edilen ‘World Tourism Awards’ ta tanık olduk. Bu ‘ödül’ lere başvuru yapmanız için en önemi ‘kriter’ kredi kartınızı hazır bulundurmanız! Belirtilen linke tıklayıp 590 Doları ödediniz mi artık ‘ödül’e başvurup galayı izleyebilirsiniz” diyor.
Türkiye'de başarının ödüllendirilmesi anlayışı için ‘Marifet iltifata tabidir” deyiminin var olduğunu vurgulayan Arslan“Ancak söz konusu ‘ödül’ duyurusunda, jürinin kim olduğu, ödüllerin hangi kritere göre vereceği belli değil. Ama parayı ödeyen her turizm kuruluşu başvurusunu tamamlayıp, 33 dalda dağıtılacağı belirtilen ‘oscar’lardan birini alabilecek!”

Dünyada seyahat endüstrisi olarak bilinen turizm sektöründe Türk turizmcilerin 30 yılda birçok badireyi atlatma başarısını gösterdiğine dikkat çeken Hasan Arslan, açıklamasını şöyle noktaladı: “Türk turizmini dünyada altıncı sıraya taşıyan turizmcilerimizin, kendinden menkul, üstelik parayı basan her şirketin başvurabildiği böylesi ‘ödüllere’ ihtiyacı olmadığına inanıyoruz. Çeşitli ülkelerde düzenlenip verilen ‘World’ diye başlayıp devam eden ‘Golf Awards’, ‘Ski Awards’, ‘Spa Awards’, ‘Travel Awards’, ‘Tourism Awards’,’ Luxury Hotel Awards’ ve ‘Luxury Spa Awards’ gibi ödüller var. TUYED yönetimi olarak, turizmci ve medya mensubu meslektaşlarımızı bunları araştırıp, sektörün ciddiyetine yakışan şekilde tartışmaya davet ediyoruz.”


Kaynak:Turizm Aktüel
http://www.turizmaktuel.com/haber/parasini-odeyene-turizm-awards-odulu-verilir

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.