banner461
banner195

Rehberler Çare Arayışında

Nevşehir Rehberler odası Başkanı Sami Yılmaz, bölgede görev yapan turist rehberlerinin karşı karşıya kaldıkları sorunları değerlendirdi.

Rehberler Çare Arayışında
21 Mayıs 2014 Çarşamba 13:29

banner143
banner134

 Çare Arıyorlar

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler odası Başkanı Sami Yılmaz, bölgede görev yapan turist rehberlerinin karşı karşıya kaldıkları sorunları değerlendirdi.

Yılmaz, “Şikayetlerin genel niteliğinden meslektaşlarımızın gerek “head-set” uygulamaları gerekse de müze ve ören yerlerindeki personel ile olan beşeri münasebetlerin eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Rehber meslektaşlarımızın turlar esnasında söz konusu kişilerle eşit birer birey olup aralarında bir ast-üst ilişkisi olmadığı ve bundan dolayı kendileriyle medeni ilişkiler içinde olmaları konusunda dikkatlerinin çekilmesi gerekmektedir. Zira söz konusu şikayetlerin disiplin kurulumuzun zaten çok olan iş yükünü daha da artırdığı gerçeğinin altını çizmek isteriz. Yine indirimli müze biletlerinde var olan indirimler hususu rehberlerin değil acentelerin sorunu olup rehberlerimiz, dolayısıyla TÜRSAB ile karşı karşıya gelmemize sebebiyet vermektedir. Sonuç olarak, söz konusu şikayetlerin kaynağında, personel ile olan ilişkiler vasıtasıyla çözülebileceği mümkün iken müzelerden ve bakanlıktan gelecek “şikayetlerin” önünü kesme adına gerekli hassasiyetin gösterilmesini bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
KOMİSYON - 4 yıl önce
bence bu i̇şler rant kavgasi. aldiklari komi̇syonlari paylaşsinlar sorun kalmaz.