banner461
banner195

Şikago Türk Festivali Kapadokya Günlerine Doğru

T.C. Şikago Türk Başkonsolosluğu, Nevşehir Valiliği ve KAPHIB eşgüdümünde 27 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Şikago Türk Festivali Kapadokya Günleri etkinlikleri için hazırlıklar son sürat devam ediyor.

Şikago Türk Festivali Kapadokya Günlerine Doğru
12 Mayıs 2013 Pazar 12:33

banner143
banner134
Kapadokya Tarihinin En Büyük Tanıtım Faaliyeti: Şikago Türk Festivali Kapadokya Günleri


T.C. Şikago Başkonsolosu Fatih Yıdız ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş himayelerinde yürütülen program çerçevesinde 3 gün sürecek olan festival Şikago’nun “en başarılı etnik festivali” olarak değerlendiriliyor.

 

Şikagoluların büyük ilgi gösterdiği festival, yerel basında geniş şekilde yer alarak Türkiye’nin ve Kapadokya’nın ABD’deki tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

 

Türkiye’nin en fazla turist çeken noktalarından olan Kapadokya’nın Amerikalı turistlere tanıtılacağı festivalde ayrıca Türk simidi, Türk çayı gibi geleneksel lezzetlerin yanı sıra Maraş dondurması, baklava ve Türk kahvesi ve Türk lokumu da tanıtılacak. Festival boyunca çeşitli müzik grupları sahne alacak.

 

 

ŞİKAGO TÜRK FESTİVALİ KAPADOKYA GÜNLERİ AFİŞLERİNİ HOLLYWOOD FİLMLERİ TASARIMCISI EMRAH YÜCEL HAZIRLADI

 

Festivalin afişini ise Avatar, Kill Bill gibi ünlü sinema filmlerinin afişlerini hazırlayan Emrah Yücel hazırladı. Şikago’nun en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Pioneer Court’ta yapılacak olan festivalin dört bir yanı Kapadokya afişleri ile donatılacak.

 

DÜNYA TELEVİZYONLARI FESTİVAL ALANINDA OLACAK

 

Dünyanın önemli televizyonları ve diğer basın organları da festival alanında olacak. Hong Kong, Japonya ve Brezilya gibi ülkelerin muhabirleri ile ABD’nin önemli kanalları da festivale yayınlarıyla destek verecek

 

NEVŞEHİR HEYETİNE TRAVELXCLUSIVE DESTEĞİ

 

Şikago’dan katılacak olan heyetin programı Şikago’nun önemli turizm acentelerinden Travelxclusive tarafından destekleniyor. Travelxclusive Başkanı Zeynep Kurap’ın destek verdiği festivalde Nevşehir heyeti birçok noktaya ziyaretler yaparak Kapadokya’yı tanıtma şansı bulacaklar

 

Şikago Türk Festivali Kapadokya Günleri etkinliği hakkında bilgi almak isteyenler Nevşehir Valiliği Avrupa Birliği Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Serkan Başar (serkan.basar@nevsehir.edu.tr, 0532 740 08 50) ile iletişime geçebilirler.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.