banner461

Sufi Köroğlu Kapadokya’da

APADOKYA Uçhisar’da 21-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Kapadokya Festivali’nde, Fransız oyuncuların Türkçe rol aldığı ‘Yer ile Gök Arasında Köroğlu’ da sahnelenecek.

banner503
Sufi Köroğlu Kapadokya’da
14 Ağustos 2015 Cuma 23:37

banner143
banner134
 Eser, tiyatro çalışmalarını 20 yıldır Paris’te sürdüren Ali İhsan Kaleci’nin kurduğu CRT SBlaise Tiyatro Çalışmaları ve Yaratım Merkezi’nin projesi.

Kaleci’nin Köroğlu Destanı’ndan yola çıkarak yazdığı ve uluslararası bir kadroyla sahnelediği tiyatro eseri Kapadokya’da ilk kez sergilenecek. Ali İhsan Kaleci’ye göre haksızlığa karşı direnen, kardeşliği paylaşan, ölümsüzlüğü arayan Köroğlu, yüzlerce yılın ötesinden, Uygurlardan Balkanlara uzanan bir coğrafyadaki insanların serüvenine ışık tutuyor. Kaleci, Sufi bir yorumla sahneye koyduğu Köroğlu Destanı’nda uluslararası üne sahip ozan ve tiyatro oyuncularını bir araya getiriyor. Oyunun müziğini Anar Yusubov, Ramin Rzayev, Simare İmanova yapıyor. Oyuncular ise, Anne Donard, Bastien Ossart, Erica Letailleur, Martin Vaughan Lewis, Neslihan Derya Demirel, Ori Gershon, Philippe Dov Cohen ve Tapa Sudana. Oyunun bir özelliği de bir Türk oyuncu dışındaki tüm sanatçılar Fransız ve Türkçe konuşarak oynamaları.


Hürriyet


Haberi orijinal sitesinde görmek için tıklayınız - Kaynak : HürriyetKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.