banner461
banner195

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yine Bildiğini Okudu

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya ne yazık ki Müze Kart Tanıtımında kendisine yer bulamadı.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yine Bildiğini Okudu
05 Eylül 2014 Cuma 18:01

banner143
banner134

 Bakanlık Bildiğini Okudu

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya ne yazık ki Müze Kart Tanıtımında kendisine yer bulamadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Müze Kart Tanıtımında Kapadokya bölgesine yer vermemesini başta Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere bazı belediye başkanları da eleştirmişti. Ancak ne basın açıklamalarına, ne de eleştirilere kulak vermeyen bakanlık yine bildiğini okudu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Müze Kart" tanıtım filminde Kapadokya'nın yer almamasına Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti'nden tepki geldi. NGC Başkanı Bayram Ekici, Müze Kartta Kapadokya'nın yer almamasını düzenlediği basın toplantısıyla eleştirdi. Ürgüp ilçesinde yer alan tarihi üç güzeller peribacası önünde basın toplantısında konuşan Ekici, "Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlattırılan "Müze Kart" tanıtım filminde Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinin birçoğu konulmuş ama her ne hikmetse doğa harikası ve kültür turizminin başında gelen Kapadokya tanıtım filminde yer almamıştır. Yılda ortalama 2,5 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya'yı bakanlık nasıl ve neden yok saymıştır merak ediyoruz. Kapadokya'dan elde edilen gelirlerin neredeyse tamamına yakın bir bölümünü alan bakanlık Kapadokya'nın tanıtımını yapmak konusunda neden aynı hassasiyeti göstermemektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırlattığı "Müze Kart" tanıtımının içeriğini kimler belirlemiş, kim bu konuda karar vermiştir ve neden Kapadokya konmamıştır açıklanmasını istiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Kapadokya'ya bakış açısı nedir? Kapadokya'nın yurtiçi ve yurt dışında tanıtımı için neler yapmıştır? Bunları merak ediyoruz. Dünyanın neresinden olursa olsun gelen devlet adamlarını dünyanın gözbebeği olan Kapadokya'da ağırlamaktan geri durmayan yetkililer neden Kapadokya'nın tanıtımında duyarlı davranmıyor." diye konuşmuştu.

Bakanlığı adil davranmaya davet eden Ekici, "Kültür turizminin yanı sıra sıcak hava balonu ile de dünyada en çok turistin uçtuğu Kapadokya'nın "Müze Kart" tanıtımında olmaması bölgemiz adına bizleri çok üzüyor. Hatanın en kısa zamanda giderilmesi için tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz." demişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.