banner461
banner195

Travel Turkey 2014 Fuarında Gülşehir Rüzgarı Esti

Kapadokya'nın önemli turizm merkezilerinden Gülşehir ilçesi Turizmden Vazgeçmiyor... Gülşehir İzmir Travel Turkey 2014 Turizm Fuarında yine yerini aldı...

Travel Turkey 2014 Fuarında Gülşehir Rüzgarı Esti
09 Aralık 2014 Salı 13:22

banner143
banner134
 GÜLŞEHİR , İZMİR TRAVEL TURKEY TURİZM FUARI’NA DAMGASINI VURDU
Yerli ve yabancı çok sayıda katılımcının olduğu 4 – 7 Aralık tarihleri arasında  8.si düzenlenen Travel Turkey 2014 İzmir fuarında Kapadokya bölgesi yine yerini alırken, bölgeyi temsil eden belediye sayısının dört olması dikkatlerden kaçmadı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acentacıları Birliği (TURSAB) tarafından İzmir Fuar Merkezi Expo'da düzenlenen Travel Turkey İzmir 2014 turizm fuarında yerli ve yabancı çok sayıda şirket ve bölge yerlerini aldı. Türkiye'nin doğusundan batısına kadar yaklaşık 50 ilin ve yüzden fazla turizm firmasının yer aldığı fuarda her yöre kendine özgü özelliklerini tanıtıyor.
 
İzmir Travel Turkey fuarına Nevşehir'den Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Ortahisar Belediye Başkanı İsmaik Genç, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan ve Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil katıldı. Kapadokya bölgesi önceki yıllarda olduğu gibi yine ziyaretçi ilgi odapı oldu. Göreme, Ortahisar, Gülşehir ve Uçhisar ile KAPHİB’in yer aldığı stantta gelen ziyaretçilere Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler ve tanıtıcı ürünler verildi.
 
Standı ziyaret edenler arasında Ak Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,  İzmir Valisi Mustafa Toprak, Adana Valisi Mustafa Büyük ve Mersin Valisi Özdemir Çakacak yer alırken, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da Kapadokya standına özel ilgi gösterdi.
 
İlk defa Turizm Fuarına katılan Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, fuarın kendileri için çok faydalı geçtiğini belirterek, özellikle Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren turizmcilerle Gülşehir’i konuştuklarını, Gülşehir’in turizmden nasıl faydalanacağı konusunda fikir alış verişlerinde bulunduklarını dile getirdi. Turizmde var olmak için bu tür organizasyonların içinde hep olacaklarını da sözlerine ekleyen Arısoy, katılımcı belediyenin az olmasını ise yadırgadığını belirtti.

Haber: Gülşehir Medya

 

   Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.