banner461
banner195

Travel Turkey İzmir’in Partner İli Nevşehir

7 – 10 Aralık’ta 11. kez düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir’in partner ülkesi, 2016 yılında bir milyonun üzerinde turistin geldiği Ukrayna olarak belirlendi. Partner il ise Nevşehir.

Travel Turkey İzmir’in Partner İli Nevşehir
04 Aralık 2017 Pazartesi 17:18

banner143
banner134
Türkiye'nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi,  7-10 Aralık 2017'de kapılarını 11. kez açacak.

Kapadokya geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda tek çatı altında fuara katılacak. Nevşehir  Valiliği KAPHİB (Kapadokya Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Koordinesi ile Düzenlenecek Olan  Travel Turkey İzmir Fuarına, Nevşehir Valiliği Kap-Hib Koordinatörlüğünde; Ahiler Kalkınma Ajansı, TÜRSAB BYK, Avanos Belediyesi, Ürgüp Belediyesi, Göreme Belediyesi, Kozaklı Belediyesi, Çat Belediyesi, Uçhisar Belediyesi, Kaymaklı Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve Nevşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü İle Ortaklaşa  Fuara Katılım Sağlanacaktır.

KAPHİB (Kapadokya Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Müdürü Levent Ak yaptığı çağrıda; "Bütün Turizm Camiamız Başta Olmak Üzere Bütün Nevşehirli Hemşehrilerimizi Fuara Bekliyoruz diyerek davet" etti.


Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla gerçekleştirilecek etkinlik, Fuar İzmir alanı B ve C hollerinde yapılacak.

Travel Turkey İzmir’in Partner Ülkesi Ukrayna

Bu yıl 11. kez düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir, 7 – 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen Travel Turkey İzmir, fuarizmir”de gerçekleşecek görüşmelerle birlikte gelecek yıl için umut tazeleyecek.

11. Travel Turkey İzmir’in partner ülkesi Ukrayna olarak belirlendi. Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat olanağının bulunması nedeniyle birliktelik ayrı bir önem kazandı. Turizm potansiyelinin artırılmasında Travel Turkey İzmir önemli bir rol oynayacak.

Ukrayna’dan Türkiye’ye 2014 yılında 657 bin, 2015 yılında ise 706 bin 551 kişi gelirken; 2016 yılında turist sayısı bir milyon 45 bin oldu. Travel Turkey İzmir Fuarı ile birlikte 2018 yılında turist sayısının daha da artması bekleniyor.

Ayrıca katılımcılar arasında yapılacak ikili görüşmelerle birlikte ticari anlaşmaların da geliştirilmesi hedefleniyor.

Nevşehir, Travel Turkey İzmir’in Partner İli ...

Travel Turkey İzmir’in Partner İli ise Nevşehir. Olağanüstü güzellikte tarihi ve doğal değerlere sahip olan Nevşehir, bölgesindeki otel ve acentaları, turizm alternatiflerini profesyonellere tanıtacak.
Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Troia’nın, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin 20. yılı olması nedeniyle ilan edilen 2018 Troia Yılı, 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Travel Turkey İzmir’de  yer alacak.
Dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden biri olan antik Troia kenti, beş bin yıllık tarihi ile yalnız Türkiye’nin değil dünyanın da en önemli turistik ve tarihi değerlerinin başında geliyor.

Travel Turkey İzmir'in partner İli Nevşehir, Kapadokya bölgesini 410 m2 stantta temsil edilecek.


50’nin üzerinde Ülkeden alım heyeti fuarda ağırlanacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığında düzenlenen fuar, yeni ürün ve hizmetleri tanıtırken; yeni işbirliği anlaşmalarına da zemin oluşturacak. Her yıl gerçekleştirilen Alım Heyetleri Programı ile Travel Turkey İzmir, dünyanın dört bir yanından gelen turizm sektörü temsilcileri ve satın alma heyetlerini, katılımcı firmalar ile bu yıl da buluşturmaya devam edecek. 
Türk Hava Yolları’nın desteği ile organize edilen Alım Heyeti Programı çerçevesinde getirilen yurtdışı satın alıcılar ile katılımcıların önemli iş görüşmelerine imza atması bekleniyor.  
10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde 52 ülkeden 179 yabancı, 518 yerli satın alıcı katılımcı firmalar ile fuar boyunca  7.160 B2B görüşme yapmıştı.
Ulaşım özel bölümü fuarda ilgi odağı olacak
Fuar kapsamında; fuarizmir’in B holünde gerçekleşecek olan Turizm Ulaşım Özel Bölümü’nde, Güleryüz, Otokar, Volkswagen gibi çok sayıda firma, turizm taşımacılığına yönelik en çok ilgi çeken ve çıkaracağı yeni modellerini sergileyecek.
Ulaşım Özel Bölümü’nde amaç, turizm sektöründe turizm taşımacılığını sağlayan firmaların başta belediyeler, ticaret odaları gibi çeşitli kamu kurumları, tur operatörleri, acenta sahipleri ve otel yetkilileri ile bir araya gelmesi,  yapılacak anlaşmalarla ticaret hacminin büyümesi ve turizm sektörüne katkı sağlanması.
 Gastronomi Turizmi Kongresi
3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi Travel Turkey İzmir ile eş zamanda, 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında fuarizmir’de düzenleniyor.
İZFAŞ, TÜRSAB ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) tarafından dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcileri bir araya getirecek olan Uluslararası Kongre, Ege kültürünün gastronomi ile ilişkisini ve bu ilişkinin bölge turizminin kalkınmasına etkisini tartışmayı amaçlıyor.
Çeşitli kültürlerin yeme içme alışkanlıklarını, gastronomi geleneklerinin yerel ve bölgesel turizme etkisinin işleneceği Gastronomi Turizm Kongresi, bilimsel programı yanı sıra sosyal programıyla da ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacak.    


TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUAR VE KONGRESİ 7- 10 ARALIK 2017 TARİHLERİ ARASINDA  'fuarizmir'de

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi İZFAŞ-İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla 11. kez 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecektir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, geçtiğimiz yıl 38 ülkeden 1179 katılımcı firma ve 77 ülkeden 38.587 ziyaretçi ile bir kez daha dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. 

 

FARKLI DESTİNASYONLARIN BULUŞMA NOKTASI

Sektörün başarılı organizasyonu Travel Turkey İzmir, 2017 senesinde ''fuarizmir'' fuar alanında her yıl artan yerli ve yabancı katılımlarıyla  büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecektir. Türkiye ile çok sayıda ülkenin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacaktır.


B2B İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ    

Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara katılan firmalarla işbirliği yapmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden Türkiye’ye turist gönderen tur operatörleri ve seyahat acentalarının karar vericileri fuara davet edilmektedir. Türk Hava Yolları’nın destekleriyle gerçekleştirilen bu özel program çerçevesinde, yurtdışından gelecek olan özel delegasyonlar fuar alanında özel ayrılan B2B görüşme alanında stant sahibi turizmcilerimiz ile bir araya gelerek iş bağlantıları yapmakta ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaktadırlar. 

 
KAPADOKYA TURİZM BÖLGESİ ALT YAPI HİZMET BİRLİĞİ (KAP-HİB)
GÖREME BELEDİYESİ
KOZAKLI BELEDİYESİ
ÜRGÜP BELEDİYESİ
ORTAHİSAR BELEDİYESİ
UÇHİSAR BELEDİYESİ
ÇAT BELEDİYESİ
AVANOS BELEDİYESİ
AHİLER KALKINMA AJANSI
TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ
KAYMAKLI BELEDİYESİ
TÜRSAB BYK

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.