banner461
banner195

Turist Rehberleri 1. Denetim Çalışma Toplantısı Yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından düzenlenen 1. Denetim Çalışma Toplantısı Nevşehir’de yapıldı.

Turist Rehberleri 1. Denetim Çalışma Toplantısı Yapıldı
14 Mart 2015 Cumartesi 17:12

banner143
banner134

 Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından düzenlenen 1. Denetim Çalışma Toplantısı Nevşehir’de yapıldı.

Toplantıya Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım KESER, TUREB Başkanı A.Zeki APALI ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Denetimler ve Denetimlerde Uygulama Birlikteliğinin Oluşturulması, Denetimlerde Kullanılacak Tutanak, Kaçak Rehberlik Tespitinde Yapılacak İşlemler, Sözleşme Zorunluluğu, Denetimlerde Etkin Sonuç Alma konularının görüşüldüğü toplantıda konuşan Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN;

“Turizm çok önemli ama turizmi bilinçli ve geleceğe yönelik olarak ülkemizi en iyi şekilde tanıtarak yapmak zorundayız. Bu tanıtımı yaparken sadece fuarlarla, bire bir toplantılarla tanıtım yapmak yerine aynı zamanda uygulamada, bize gelen, ülkemize gelen, ülkemizin güzelliklerini görmek için buralara gelen turistleri en iyi şekilde ağırlayarak onlara ülkemizi, ülkemizin değerlerini, güzelliklerini, tarihi ve doğal değerlerini onlara en iyi şekilde aktarıp gittiklerinde birer turizm elçisi olmalarını sağlamalıyız.

Bunun içinde bizim onlara bilgileri, kültürümüzü, kardeşliğimizi ve misafirperverliğimizi en iyi ve en doğru şekilde aktarmamız lazım. Ülkemizde bunları yapan kuruluşlar var ve bunların başında da turist rehberleri geliyor. Bu kapsamda turist rehberlerimizin de en iyi şekilde donanıma sahip olmaları gerekiyor. Donanımlı bir turist rehberi gerçekten ülkemiz için çok değerli bir turizm hazinesi.

Bununla birlikte maalesef ülkemizde turist rehberleri haricinde de bu işi yapmaya kalkan, rehberlik hizmeti vermeye çalışan kişiler olabiliyor. Ülke turizmi için büyük tehlike arz eden bu kişilere karşı bakanlığımız gerekli çalışmaları yapıyor. Bu toplantı da bu konuyla ilgili önemli kararlar alınacağına inanıyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.