banner461
banner195

Turizm önlem paketi pazartesi açıklanıyor!!!

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Günay, turizm alanındaki önlem paketinin, pazartesi günü Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanacağını bildirdi.

Turizm önlem paketi pazartesi açıklanıyor!!!
20 Şubat 2016 Cumartesi 21:54

banner143
banner134
 AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Nur Günay, turizm alanındaki önlem paketinin, pazartesi günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanacağını bildirdi. 
Günay, yaptığı açıklamada, 2016 bütçesi görüşmelerinin, TBMM Plan Bütçe Komisyonundaki sürecinin tamamlandığını söyledi. 
Bütçe görüşmelerinin yoğun ve olumlu geçtiğini ifade eden Günay, bakanlıkların titizlikle yaptığı çalışmalara, komisyon üyelerinin olumlu katkılarda bulunduğunu dile getirdi. Günay, "Günde 14-16 saat toplantı yaptığımız dönemler oldu. Üst üste ama bu da ayrı bir keyifti. Komisyon üyelerimizin çoğu yeniydi, çok güzel bir kaynaşma oldu" diye konuştu. 
Günay, bütçenin, 26 Şubat'ta Genel Kurul'a geleceğini hatırlatarak, "Hedefimiz, bunu en kısa zamanda Genel Kurul'dan geçirip, bir an önce uygulamaya başlatmak" dedi. 
AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Günay
AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Günay
"EKONOMİ YÖNETİMİNDE, HER ŞEY SANİYE, SANİYE TAKİP EDİLİYOR" 
Hükümet olarak ülke ekonomisini çok yakından takip ettiklerini, gereken durumlarda ilgili programları ve politikaları devreye soktuklarını dile getiren Günay, şunları kaydetti: 
"Bu da ekonomi yönetiminde, her şeyin saniye, saniye takip edildiğinin bir göstergesi. Bir örnek verecek olursak, Rusya ile olan gerilim veya çevre bölgelerde, ülkelerde yaşanan sorun nedeniyle turizmin etkilendiğini hepimiz biliyoruz ve bu konuda da hemen bir önlem paketi hazırlandı. Pazartesi günü Başbakanımız bunu kamuoyuyla paylaşacak. Yani ekonomi tarafında yakın bir takip, belli bir performans devam ediyor. Gerektiğinde müdahale ediliyor teşviklerle, desteklerle veya başka programlarla." 

NTV

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.