banner461
banner195

Uçağı Koydum, Hadi Buyurun Gidelim Demekle Olmuyor

Bu ay sonundan itibaren Nevşehir – Antalya arası uçak seferlerinin başlatılması ve İstanbul – Nevşehir arası tarifeli uçak seferlerinin sayısının da artırılması ile Kapadokya bölgesinde ciddi bir turist hareketliliğinin yaşanabileceği öngörülüyor.

Uçağı Koydum, Hadi Buyurun Gidelim Demekle Olmuyor
23 Nisan 2014 Çarşamba 19:31

banner143
banner134

 KAPTİD Genel Sekreteri Nazif Demir,

Uçağı Koydum, Hadi Buyurun Gidelim Demekle Bu İşler Olmuyor”

NEVŞEHİR(MHA) Bu ay sonundan itibaren Nevşehir – Antalya arası uçak seferlerinin başlatılması ve İstanbul – Nevşehir arası tarifeli uçak seferlerinin sayısının da artırılması ile Kapadokya bölgesinde ciddi bir turist hareketliliğinin yaşanabileceği öngörülüyor.

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde turist sayısının da artmasına neden olabileceği belirtilen uçak seferlerinin sayısının yeni turizm sezonu ile birlikte artırılması düşüncesine kimi çevreler temkinli yaklaşıyor. Bu isimlerden biri de Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Turizmci Nazif Demir.

Kapadokya bölgesini daha ulaşılabilir bir hale getirmenin bölgeye gelecek olan turiste büyük bir kolaylık sağlayacağını söyleyen Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bu tür etkinliklerin bir yıl öncesinde tur programına koyulması gerektiğini dile getirdi.

Söz konusu uçak seferlerinin iç turizmde bir canlılık oluşturacağını ancak yurt dışından bölgeye gelecek olan turist sayısında ciddi bir artışın olmasının beklenmesinin doğru olmayacağını söyleyen Demir, “Bugün Uçağı koydum yarın müşteriyi bulurum mantığı yanlış. O nedenle bunlar bir yıl öncesinden takvime ve tur programına alınması gereken çalışmalar. Uçağı koydum hadi buyurun gidelim demekle bu işler olmuyor. Bu dönemde iç turizmde hareketliliğin artacağını düşünüyorum. Ama yurt dışından fazla bir hareketlilik beklemek iyimserlik olur. Hatta hayal kurmak gibi olur” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
V.B. - 4 yıl önce
Kimse bir anda zaten turist gelmesini beklemiyor. Ancak bu bir adımdır ve emeği geçen herkese teşekkür edilmeli. Tabi uçak seferlerinin konmasına temkinli yaklaşan Nazif bey yıllarca kaphib kesesinden yaptığı yurt dışı ziyaretler sonucunda bölgeyi kaç turist ziyaret etmiş ve devlet ne kadar harcama yapmış açıklasa çok iyi olur.
Avatar
Yakup Dinler - 4 yıl önce
nazif demir, kaptid (kapadokya turistik işletmeciler derneği) genel sekreteri olup bu beyanı derneğimizi bağlamaz. şahsi beyanıdır.
Avatar
:)) - 4 yıl önce
nazif bey, ağzına sağlık.. herkesin dili olmuşsun ama herkes gider mersin e sen gidiyorsun tersine.. istersen önce uçak koltuk satışlarını araştırabilseydin.. yurt dışından gelebilecek turistler için de zahmet olmazsa siz birazcık uğraşsanız. ama olmazki o zaman kim o makamınızın rantıyla gzmelere çıkacak demi ama!!! merak etme!!! nevşehir, koyulan uçak seferlerine sahip çıkar hemde size ve sizin gibi düşünenlere rağmen... sizlere ve sizin gibi düşünenlere vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dilemiyoruz.. nevsehir artık yüreğiyle memleketine sahip çıkıyor!!!